14-letni Karol z Nowego Sącza zmarł w szpitalu. Tragiczny finał wypadku w Sędziszowej

Nie udało się lekarzom uratować życia 14-letniego Karola z Nowego Sącza, który wczoraj uległ poważnemu wypadkowi w miejscowości Sędziszowa (gmina Bobowa). Dzisiaj rano zmarł w krakowskim szpitalu, do którego został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Przypomnijmy, do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj około godziny 17.00 na drodze wojewódzkiej 981 w miejscowości Sędziszowa (gmina Bobowa).

– Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji wynika, że 14-letni chłopiec wjechał na rowerze na drogę wojewódzką z drogi podporządkowanej wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy marki BMW. 29-letni kierowca pojazdu był trzeźwy – poinformowała w rozmowie z naszą redakcją st. sierż. Anna Zbroja – Zagórska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Stan poszkodowanego był krytyczny, dlatego też po przywróceniu jego funkcji życiowych, na ratunek wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Nastolatek był reanimowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego, a następnie przetransportowany do krakowskiego szpitala przez LPR.

Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod kierunkiem prokuratora, decyzją którego obydwa pojazdy zostały przewiezione na policyjny parking, gdzie poddane zostaną dalszym oględzinom. Wszelkie okoliczności zdarzenia wyjaśni śledztwo Prokuratury Rejonowej w Gorlicach.

Msza za duszę śp. Karola odbędzie się dzisiaj i jutro o godzinie 16.30 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu (parafia kolejowa), w którym był ministrantem.

Prokurator zawnioskował o detencję dla Stefana W., który zabił matkę i usiłował odebrać życie sąsiadce

Fot. Małopolska Policja/
screen z oficjalnej strony parafii kolejowej

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.