13 osób w areszcie. Zabezpieczono majątek wart 12 milionów zł. Mundurowi rozbijają gang przemytników marihuany

13 osób w areszcie oraz konfiskaty i zabezpieczenia majątku wartego łącznie 12 milionów złotych (zabezpieczono między innymi 14 działek, domów i apartamentów w Gorlicach, Kościelisku, Krakowie i Sosnowcu oraz samochód marki BMW X5)  – to bilans wspólnej akcji Centralnego Biura Śledczego Policji, funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, Prokuratury Krajowej oraz służb mundurowych hiszpańskich i brytyjskich.  Zatrzymani ludzie podejrzani są o przemyt 15 ton marihuany wartej 440 mln zł.

Według śledczych podejrzani mają powiązania z pseudokibicami jednego z krakowskich klubów sportowych. W śledztwie występuje kilkudziesięciu podejrzanych. (…) Członkowie grupy (…) nabywali, przemycali i sprzedawali znaczne ilości środków odurzających, głównie marihuany. Narkotyki były przemycane przez kolejne granice w specjalnie skonstruowanych skrytkach w pojazdach lub ukrywano je w przewożonym towarze” – czytamy w komunikacie służb prasowych KOSG.

Pierwsze aresztowania przemytników z tej grupy miały miejsce w połowie 2017 roku. We wrześniu tego roku na terenie województwa małopolskiego, śląskiego i dolnośląskiego zatrzymano kolejnych 5 osób. Zabezpieczono, maczety, gazy obezwładniające, noże, a także sprzęt komputerowy. Prokurator Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie przedstawił zarzuty kierowania grupą Pawłowi Ł. ps. Master, Łukaszowi S. ps. Kajko, Michałowi F. ps. Micz oraz Pawłowi F. ps. Karzeł. Grozi im kara pozbawienia wolności do 15 lat.

Szczegóły  TUTAJ.

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.