125 mandatów i 16 wniosków o ukaranie do sądu. Sądeccy policjanci kontrolują przestrzeganie obostrzeń sanitarnych

Od 20 marca w całej Polsce obowiązują zaostrzone obostrzenia w związku z pandemią Covid-19. Zamknięte są hotele, placówki kultury, obiekty sportowe i większość sklepów w galeriach handlowych. Jutro w życie wchodzą kolejne ograniczenia. Przestaną funkcjonować przedszkola, salony fryzjerskie, czy kosmetyczne, o czym pisaliśmy TUTAJ. Cały czas należy stosować się do zasad sanitarnych jak noszenie maseczek, czy zachowywanie dystansu. Przestrzeganie nakazów, zakazów i ograniczeń nieustannie kontrolują policjanci.

Sądeckich funkcjonariuszy spotkać można na ulicach i w środkach transportu publicznego. Mundurowi odwiedzają też placówki handlowo-usługowe, lokale gastronomiczne, siłownie, czy stoki narciarskie. Wspierani przez strażników miejskich i gminnych oraz pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznej sprawdzają, czy przepisy wprowadzone dla ochrony zdrowia i życia mieszkańców są przestrzegane. Niestety nie zawsze tak jest.

– Od 20 do 25 marca br. za nieprzestrzeganie obowiązku zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej sądeccy policjanci nałożyli 125 mandatów karnych, w 16 przypadkach będą skierowane wnioski o ukaranie do sądu, natomiast wobec 14 osób zastosowali pouczenie – informują funkcjonariusze KMP w Nowym Sączu.

Od 20 marca policjanci wraz z przedstawicielami Sanepidu skontrolowali 43 placówki handlowe i usługowe na terenie Sądecczyzny. Ponadto funkcjonariusze nieustannie sprawdzają osoby objęte izolacją i kwarantanną domową, a także kontrolują przestrzeganie przepisów przez kierowców i pasażerów autobusów. Przeprowadzili już 104 kontrole w środkach komunikacji publicznej.

– Pamiętajmy, że walka z koronawirusem trwa, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od odpowiedzialnej postawy nas wszystkich. Dlatego tak istotne jest przestrzeganie przepisów i stosowanie środków ochrony w przestrzeni publicznej – apelują sądeccy funkcjonariusze.

fot. KMP w Nowym Sączu

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.