11,5 litra krwi oddali “spoKREWnieni służbą”

Kilka dni temu informowaliśmy o organizowanej w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przez sądeckich strażaków akcji  „spoKREWnieni służbą”. Dziś wiemy, że dzięki tej inicjatywie będzie można ratować niejedno życie. Zebrano 11,5 litra krwi.

7 marca pod budynkiem Komendy Miejskiej Straży Pożarnej ustawiła się kolejka do rejestracji. Po badaniach 25 osób oddało krew. O tym, że warto – nikogo nie trzeba było tam przekonywać.

Wśród honorowych dawców znaleźli się nie tylko funkcjonariusze służb mundurowych, ale także wszyscy ochotnicy, którzy chcieli w ten sposób pomóc ofiarom wypadków.

W ramach akcji „SpoKREWnieni służbą” w marcu można jeszcze oddać krew w Oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Kazimierza Wielkiego 9A w Nowym Sączu od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 13.00. Zapraszamy!

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.