11-latek rzucał kamieniami w wozy strażackie? To jedyny podejrzany

OSP-Lososina-Gorna-interwencja-obrzucanie-kamieniami-2

11-latek jest podejrzany o obrzucenie kamieniami wozów strażackich, podczas akcji gaszenia pożaru na osiedlu romskim w Koszarach. Nastolatek to jedyna osoba, która odpowie za uszkodzenie pojazdów.

Do zdarzenia doszło 30 września około godziny 19.30. Strażacy z OSP Łososina Górna oraz PSP Limanowa udali się do wznieconego ognia na osiedlu romskim w Koszarach. Podczas akcji gaśniczej wozy strażackie zostały obrzucone m.in. kamieniami. – W podziękowaniu zostaliśmy obrzuceni… kamieniami i innymi bliżej nieokreślonymi przedmiotami. Sprawa została zgłoszona na Policję – poinformowali w mediach społecznościowych strażacy OSP Łososina Górna.

Uszkodzone zostały dwa wozy bojowe: Mercedes Państwowej Straży Pożarnej z Limanowej oraz Iveco Ochotniczej Straży Pożarnej z Łososiny Górnej. Na pojazdach powstały zarysowania powłoki lakierniczej oraz wgniecenia na karoserii. – Policja ustaliła, że w zdarzeniu brał udział 11-latek z gminy Limanowa. Przez wzgląd na wiek małoletnim zajmie się sąd rodzinny – poinformowała w rozmowie z naszą redakcją asp. Jolanta Batko z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Funkcjonariuszka dodaje, że zgodnie z prawem nastolatek nie będzie przesłuchiwany przez policjantów, a wszystkie czynności w tej sprawie wykona sąd rodzinny. – Pełna dokumentacja i akta sprawy zostały przekazany do sądu rodzinnego – zaznacza asp. Batko.

O sprawie informowaliśmy —>TUTAJ.

Fot. OSP Łososina Górna 
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.