Strażacy gasili pożar na osiedlu romskim. Zostali obrzuceni kamieniami

OSP Łososina Górna, interwencja

Do strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze, który wybuchł na osiedlu romskim w Koszarach. Druhowie udali się na pomoc. W ramach podziękowania zostali obrzuceni m.in. kamieniami.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 19.30. Strażacy z OSP Łososina Górna oraz PSP Limanowa udali się do wznieconego ognia w Koszarach.

– W podziękowaniu zostaliśmy obrzuceni… kamieniami i innymi bliżej nieokreślonymi przedmiotami. Sprawa została zgłoszona na Policję – poinformowali w mediach społecznościowych strażacy OSP Łososina Górna.

Jak wyjaśnia asp. Jolanta Batko z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, uszkodzone zostały dwa wozy bojowe: Mercedes PSP Limanowa oraz Iveco OSP Łososiny Górnej.

– W trakcie prowadzonej akcji gaśniczej wznieconego ogniska, nieznani sprawcy obrzucili różnymi przedmiotami dwa wozy bojowe straży pożarnej, w wyniku czego powstały na nich uszkodzenia – zarysowania powłoki lakierniczej oraz wgniecenia karoserii – relacjonuje asp. Batko.

Sprawą zajmuje się KPP Limanowa. Trwa szacowanie strat.

Docierały do nas informacje, iż również w powiecie nowosądeckim dochodziło do podobnych sytuacji, jednak wówczas strażacy z okolicznych jednostek OSP nie chcieli wypowiadać się na ten temat. O tym informowaliśmy —>TUTAJ (akapit integracja i utrudnienia).

Fot. OSP Łososina Górna 
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.