11. edycja Grom Challenge. Bieg organizowany przez Fundację „Niezapomniani” – byłych żołnierzy najbardziej elitarnej jednostki w Polsce – „Grom”. 

11. edycja Grom Challenge. Bieg organizowany przez Fundację „Niezapomniani” – byłych żołnierzy najbardziej elitarnej jednostki w Polsce – „Grom”. 

Grom Challenge

W dniu 16.09.2023 w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Grom w Czerwonym Borze odbyła się jedenasta edycja Grom Challenge. Bieg Organizowany jest przez Fundacje „Niezapomniani” – byłych żołnierzy najbardziej elitarnej jednostki w Polsce – „Grom”.

W biegu wzięło odział ponad 200 przedstawicieli wojska, policji i rożnych służb, oraz pasjonaci biegów ekstremalnych.

To jeden z najtrudniejszych biegów przeszkodowo-terenowych w Polsce i na świecie. Trasa liczy 30 km przez wodę, bagna, i piach. Liczy się nie tylko kondycja fizyczna ale również wytrzymałość psychiczna. Na trasie weryfikowane są m.in. umiejętności strzeleckie i wysokościowe. Stopień trudności, zmienność i różnorodność przeszkód powoduje ze trasę kończy się – jak mówią byli żołnierze JW Grom „głowa”. Trasa pozwala poznać lepiej własne słabości i dowiedzieć się jak człowiek wykonuje zadania na ekstremalnym zmęczeniu. Bieg to jak jeden dzień z selekcji do jednostki, wszyscy instruktorzy na trasie są byłymi żołnierzami JW Grom.

Jestem Sądeczaninem, absolwentem WSB-NLU w Nowym Sączu (pierwszy rocznik na Zielonej). Miałem przyjemność być również, zaraz po studiach w WSB-NLU asystentem Rektora Krzysztofa Pawłowskiego.

To moja czwarta edycja którą ukończyłem i będę brał udział w kolejnych. Cała trasa to wyjście ze strefy komfortu, walka z własnymi słabościami i przesuwanie swoich granic. Każde ukończone zawody to kolejny krok w kierunku samorozwoju.

Z poważaniem,

Sławomir Szyszka

https://niezapomniani.pl/about/

Przeczytaj również: Otwarte Mistrzostwa Polski Treko Laser Cup w Inline Alpine

Share on twitter
Share on facebook