Jest taki czas, kiedy nie ma różnic politycznych. Sesja Rady Miasta zakończona opłatkiem

Jest taki czas, kiedy nie ma różnic politycznych. Sesja Rady Miasta zakończona opłatkiem

Jak w przyrodzie, tak i w życiu, po burzy zawsze nastaje cisza i wychodzi słońce. Podobnie było na wczorajszej sesji Rady Miasta. Po zażartej dyskusji dotyczącej wyboru skarbnika oraz po przegłosowaniu przedostatniego z punktu obrad, zakończyła się oficjalna część zebrania i rozpoczęły się życzenia bożonarodzeniowe. 

Wiceprzewodniczący Artur Czernecki rozdał opłatki wszystkim obecnym w sali reprezentacyjnej ratusza. Po oficjalnym zamknięciu IV nadzwyczajnej sesji Rady Miasta wszyscy składali sobie życzenia. Jednak nim to nastąpiło, kilka słów do mieszkańców Nowego Sącza oraz radnych skierowała przewodnicząca Iwona Mularczyk, poseł Jan Duda oraz radni Sejmiku Województwa Małopolskiego: Piotr Lachowicz oraz Patryk Wicher.

– W imieniu swoim, całego prezydium, ale także wszystkich radnych życzę mieszkańcom Nowego Sącza zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia. By te święta upłynęły w ciepłej, rodzinnej atmosferze, oraz błogosławieństwa bożego na każdy dzień. Aby państwo spotykali na swojej drodze tylko życzliwych, dobrych ludzi i znaleźli zawsze pomocną dłoń, kiedy takiej państwo będą potrzebować – życzyła przewodnicząca Rady Miasta Iwona Mularczyk.

– Pierwszy raz mam okazję przed tym składem rady występować. Zacznę jednak od gratulacji, że mieszkańcy wam zaufali i tutaj jesteście. Drugim powodem gratulacji jest fakt, iż po bardzo długim namyśle zdecydowaliście się wybrać skarbnika, co jest niezmiernie ważne i istotne dla funkcjonowania urzędu. Przyjmijcie ode mnie życzenie błogosławionych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych miłości, spędzonych w gronie rodziny. A nowy, 2019 rok niech będzie dla nas rokiem nadziei na to, że w każdej sytuacji w jakiej się znajdziemy, wtedy kiedy rozmawiamy, możemy się dogadać dla dobra mieszkańców Nowego Sącza, dla dobra mniejszych społeczności, chociażby waszych osiedli, ulic, dzielnic. Zaznaczam, że warto zawsze rozmawiać, bo czasami nam tego brakuje. Warto to robić z uśmiechem na twarzy – mówił poseł Jan Duda.

– Bardzo nam miło stanąć tutaj przed państwem. Po wielu latach obecności na tej sali występujemy dzisiaj w trochę innej roli z kolegą Piotrem. W tym wyjątkowym czasie chcielibyśmy życzyć dużo miłości, bo ona jest najważniejszym elementem w naszym życiu. Bez niej nie ma ono sensu. Szczęśliwa ta noc, kiedy przychodzi na świat mała dziecina, która przynosi nam do naszego serca właśnie miłość. Niech ta miłość, która zagości w bożonarodzeniowy wieczór, zostanie u was  na cały 2019 rok. Życzę wam błogosławieństwa bożego, zdrowia, szczęścia, pomyślności, oczywiście życzę nie tylko w swoim imieniu, ale także wspólnie z radnymi i zarządem województwa małopolskiego na czele z marszałkiem Witoldem Kozłowskim. Także w imieniu struktur Prawa i Sprawiedliwości miasta Nowego Sącza życzę wszystkiego co najlepsze i do siego 2019 roku – życzył radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Patryk Wicher.

Piotr Lachowicz dołączył do tych życzeń w imieniu radnych i zarządu sejmiku województwa małopolskiego, ale również struktur Koalicji Obywatelskiej i Platformy. Podkreślał, że w czasie świąt nie ma różnic politycznych.

Dużo zdrowia, szczęścia i takim staropolskim zwyczajem: obyśmy się wszyscy w przyszłym roku spotkali na tej sali – podsumował.

Wczorajsza sesja pod wieloma względami była nadzwyczajna, również patrząc pod kątem przybyłych gości. Pojawił się m.in. prezydent Ludomir Handzel, były prezydent Ryszard Nowak, radni Sejmiku Województwa Małopolskiego: Piotr Lachowicz, Patryk Wicher, i poseł Jan Duda.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.