102 policjantów złożyło ślubowanie. 14 z nich podejmie służbę w Nowym Sączu, Limanowej i Gorlicach

102 policjantów złożyło ślubowanie. 14 z nich podejmie służbę w Nowym Sączu, Limanowej i Gorlicach

102 funkcjonariuszy Policji przyjętych niedawno do małopolskiego garnizonu wypowiedziało słowa uroczystej roty ślubowania. Pośród nich jest 14 adeptów, którzy zasilą szeregi sądeckich policjantów. Dziewięciu trafi do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, trzech – do Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, a dwóch rozpocznie służbę w komendzie gorlickiej. Teraz czeka ich szkolenie, w ramach którego zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną oraz poćwiczą umiejętności strzelnicze.

Krakowskie Muzeum Lotnictwa 12 stycznia (piątek) wypełniło się głosem ponad setki młodych oraz ambitnych adeptów chcących wstąpić w szeregi Policji i swoimi umiejętnościami przysłużyć się ochronie małopolskiej społeczności.

-Ten dzień zapisze się w Waszym życiorysie w sposób szczególny, złożyliście uroczyste ślubowanie, które między innymi, mówi, że będziecie stanowili o bezpieczeństwie mieszkańców kraju, mieszkańców Małopolski. To wielka odpowiedzialność. Możecie być dumni ze swojego wyboru, jest to praca wymagająca, trudna, ale rola policji w państwie jest nieoceniona, teraz przed Wami pierwszy jej etap – szkolenie. Zdobywajcie wiedzę, szkólcie się, tak abyście w pełni przygotowani mogli dbać, nie tylko o bezpieczeństwo innych, ale także swoje i swoich partnerów z pracy. Wasze umiejętności i determinacja mają  spowodować, że będziecie wracać ze służby cali i zdrowi – brzmiały słowa Komendanta Wojewódzkiej Policji w Krakowie nadinsp. Michała Ledziona skierowane do adeptów.

Zaznaczył on również, że złożenie roty ślubowania to przede wszystkim obowiązek przed Ojczyzną. Tym samym podkreślił jak istotne jest przestrzeganie zasad etyki zawodowej w zawodzie, który sobie wybrali.

Teraz młodzi funkcjonariusze wyruszą na szkolenie. Po nim, w pełni przygotowani, wrócą do jednostek, gdzie będą pełnić codzienną służbę.

fot. Policja Małopolska

Czytaj też:

Karol z Kąclowej wygrał od Buddy sportowe Audi RS6 za blisko milion!

Reklama