Zwycięstwo na koniec rundy zasadniczej

Zespół koszykówki kobiet w II lidze, UKS Żak Nowy Sącz podejmował rywalki z Tarnowa. Po dobrym meczu sądeczanki wygrały, a było to ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej.

UKS Żak Nowy Sącz – MKS Pałac Młodzieży Tarnów 83:59 (19:14, 16:18, 21:13, 27:14)
Sędziowali: Łukasz Oleksy i Anna Orzeł.
UKS Żak: Wiktoria Feryńska 35, Aneta Leśnicka 14, Katarzyna Nowak 9, Karolina Gródek 8, Róża Salamon 8, Klaudia Gajdosz 4, Klaudia Tokarczyk 3, Aleksandra Skoczeń 2, Katarzyna Szkarłat, Sylwia Feryńska.
MKS PM: Paulina Liszka 25, Agata Mojek 10, Magdalena Maksymowicz 8, Kornelia Jaworska 5, Debora Sajdak 5, Julia Świętochowska 4,
Kinga Jaworska 2.
To było ważne spotkanie dla sądeczanek, które musiały zdobyć choć jeden punkt, by wyprzedzić w tabeli MKS PM Tarnów. Początek rywalizacji należał do zespołu gości. Tarnowianki grały szybko i skutecznie prowadząc 5:0. Koszykarki z Nowego Sącza mimo kilku dobrych akcji nie potrafiły posłać piłki do kosza. Dopiero po 7 minutach gospodynie pokazały, że potrafią grać skutecznie. Szybkie akcje zakończone celnymi rzutami dały prowadzenie 10:6. Pierwsza kwarta zakończyła się zwyciestwem, tak jak trzy kolejne. Sądeczanki pokonały tarnowianki, a dzięki kompletowi punktów zespół Tomasza Obrzuta wyprzedził w tabeli MLKS Rzeszów.
– Zakończyliśmy sezon zasadniczy zwycięstwem i to nas cieszy – mówi trener UKS Żak Nowy Sącz Tomasz Obrzut. – Szkoda jednej porażki z Rzeszowem, bo bylibyśmy jeszcze wyżej w tabeli. Teraz czekamy na podział, na grupy. Mimo, że nie był to zbyt dobry dla nas sezon, to jednak ze względu na to, że w składzie były juniorki jest ważne. Zawodniczki nabrały doświadczenie, co z pewnością będzie korzystne w lidze, w ich kategorii wiekowej.