Związek nie ustąpi. Sandecja na pewno rozpocznie sezon w Nowym Sączu

Związek nie ustąpi. Sandecja na pewno rozpocznie sezon w Nowym Sączu

Sandecja Nowy Sącz

Jak udało nam się ustalić w dniu dzisiejszym w Polskim Związku Piłki Nożnej, Sandecja na pewno rozpocznie kolejne rozgrywki w Nowym Sączu. Wyłącznie od działaczy klubu zależy, czy zagra w III lidze czy w niższej klasie rozgrywkowej.

W PZPN zapytaliśmy (na wszelki wypadek) czy istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, ekstremalne, ale potencjalnie dopuszczalne przez przepisy, czyli przeniesienie siedziby spółki do innego miasta. Dzięki takiemu rozwiązaniu klub z Nowego Sącza nadal mógłby grać poza swoim miastem. Przedstawiciel PZPN przedstawił wyłącznie swoje i w żaden sposób niewiążące na tę chwilę zdanie. Przyznał, że przeniesienie siedziby spółki jest przepisowo dopuszczalne, ale wymaga zgody komisji licencyjnej. Zaznaczył jednak, że w Polskim Związku Piłki Nożnej wzięto Sandecję pod szczególną uwagę i nie będzie taryfy ulgowej.

– Nie jestem członkiem komisji licencyjnej, ale związek dopilnuje tematu Sandecji. Kwestia licencji leży teraz w gestii właściwej komisji. Ale wewnątrz związku jest duże zaangażowanie w ten temat. Komisja nie wyrazi zgody na przyznanie licencji poprzez przeniesienie siedziby spółki do innego miasta. Sandecja musi wrócić do Nowego Sącza.

Sandecja spadła do III ligi i nieznane są jej dalsze losy sportowo-organizacyjne. W wielu innych klubach są już dopięte letnie okresy przygotowawcze, plan funkcjonowania, ruchy transferowe. Letnie okienko należy do krótkich i trudnych (z reguły największe zmiany czyni się zawsze zimą – z wyprzedzeniem). Nie wiadomo, czy w Sandecji pozostanie obecny prezes i sztab szkoleniowy. Trudno stwierdzić na ten moment kto jest (lub będzie) odpowiedzialny za wdrażanie planu naprawczego. Ale jedno wiadomo z całą pewnością: Sandecja rozpocznie sezon 2024/2025 w Nowym Sączu, choćby miał to być obiekt (na przykład w Biegonicach) i amatorska liga. Tymczasem w dniu dzisiejszym komisja licencyjna PZPN rozpatrzyła wnioski poszczególnych klubów I ligi oraz II ligi w kwestii ewentualnych awansów. Licencji na grę w Ekstraklasie nie otrzymała Lechia Gdańsk (ma jeszcze szansę ponowić wniosek z poprawkami). Odra Opole otrzymała licencję na ewentualną grę w Ekstraklasie, ale na stadionie zastępczym w Lubinie. Licencję na grę w I lidze otrzymał Hutnik Kraków, lecz na stadionie zastępczym w Sosnowcu.

Fot. Adrian Maraś

Reklama