Znowu ostrzeżenia dla naszego regionu. Burze, deszcz…

Znowu ostrzeżenia dla naszego regionu. Burze, deszcz…

deszcz

Dla naszego regionu znowu wydano ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne. Prognozowane są burze z silnymi opadami oraz grad. Poziom wody w rzekach może niebezpiecznie wzrosnąć.

Według synoptyków wraz z burzami pojawią się silne opady. Spadnie od 20 do 35 milimetrów deszczu. Porywy wiatru osiągną prędkość do około 85 km/h, a co więcej, w niektórych miejscach wystąpi grad. Najgorsza będzie sytuacja późnym wieczorem i w pierwszej połowie nocy.

Ostrzeżenie meteorologiczne, które zostało wydane przez Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, obowiązuje dzisiaj od godziny 16:00 do jutra do godziny 9:00 (7 czerwca). Prawdopodobieństwo, że prognozy się sprawdzą, wynosi 80%. Tym razem ostrzeżenie ma pierwszy, czyli najniższy stopień, ale synoptycy podkreślają, że może to ulec zmianie.

Ponadto, jutro do godziny 10:00 ważne będzie ostrzeżenie hydrologiczne dotyczące zlewni dopływów Wisły w województwie małopolskim. Poziom wody w mniejszych rzekach oraz w miastach może gwałtownie wzrosnąć w miejscach występowania opadów burzowych.

 W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych – alarmują hydrolodzy.

fot. DTS24

Czytaj też: Poszukiwani świadkowie policyjnego pościgu na Limanowszczyźnie

Reklama