Zmiany w gminie Chełmiec. Autobusy MPK, nowa skarbnik i obniżona pensja wójta

Zmiany w gminie Chełmiec. Autobusy MPK, nowa skarbnik i obniżona pensja wójta

gmina Chełmiec, MPK

W Chełmcu jedna zmiana za zmianą. Jak pisaliśmy TUTAJ, na skutek ostatnich wyborów samorządowych gmina ma nowego wójta – po 17 latach Bernarda Stawiarskiego zastąpił Stanisław Kuzak. Nowości przyniosła też II sesja Rady Gminy. Autobusy MPK Nowy Sącz zaczęły zatrzymywać się na przystankach w gminie Chełmiec, zmieniono skarbnika i obniżono pensję wójtowi – na jego własny wniosek.

II sesja Rady Gminy Chełmiec odbyła się 13 maja w sali konferencyjnej w Astro Centrum. W jej trakcie podjęto między innymi uchwałę w sprawie składów osobowych oraz wyboru przewodniczących i zastępców poszczególnych Komisji Rady Gminy. Odwołano dotychczasowego skarbnika gminy (11 radnych było za, 9 przeciw, a 1 osoba wstrzymała się od głosu) i na to stanowisko powołano Beatę Bajdas, która pełniła wcześniej funkcję skarbnika w gminie Muszyna (20 głosów za, 1 osoba wstrzymała się).

Jednomyślnie radni przychylili się do wniosku wójta Stanisława Kuzaka, który wnosił o obniżenie swojego wynagrodzenia do kwoty minimalnej.

Autobusy MPK

Podczas sesji obradowano też nad uchwałą w sprawie „powierzenia miastu Nowy Sącz wykonywania zadania w zakresie lokalnego transportu zbiorowego i zawarcia porozumienia w tym zakresie”. W tym przypadku radni znów byli jednomyślni i wszyscy zagłosowali „za”.

W zebraniu uczestniczył prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. Po przyjęciu przez Radę Gminy Chełmiec stosownej uchwały, podpisał z wójtem Stanisławem Kuzakiem porozumienie w zakresie lokalnego transportu zbiorowego. Tym samym już następnego dnia autobusy MPK zaczęły obsługiwać przystanki w gminie.

„To historyczna chwila. Po 17 latach MPK Nowy Sącz ponownie otwiera drzwi w autobusach na przystankach w gminie Chełmiec. Od dzisiaj pasażerowie z terenu gminy mogą korzystać z przejazdów liniami nr 19, 33, 34, 39, a także 42. Życzymy bezpiecznych i życzliwych podróży z MPK Nowy Sącz” – można było przeczytać 14 maja na profilu przedsiębiorstwa w mediach społecznościowych.

W liniach nr 19, 33, 34 i 39 wprowadzono dodatkowe przystanki na trasie przejazdu, a są to: Mała Wieś, Świniarsko, Świniarsko I oraz Chełmiec Starowiejska I, Chełmiec Starowiejska II. Ponadto w linii nr 42 wprowadzono przystanek – Chełmiec ul. Limanowska.

Rozkłady jazdy autobusów tych linii można znaleźć na stronie MPK – TUTAJ.

Reklama