Zmiana zasad odwiedzin chorych w gorlickim szpitalu

szpital, Gorlice, zasady odwiedzin

Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach Marian Świerz podjął decyzję o ograniczeniu odwiedzin pacjentów w placówce. Teraz z wizytą u bliskich chorych możemy pojawić się jedynie w wyjątkowych sytuacjach.

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1 534 nowych zachorowaniach na COVID-19 w województwie małopolskim. Wśród zakażonych jest 64 osoby z powiatu nowosądeckiego, 50 osób z powiatu gorlickiego 45 osób z powiatu limanowskiego. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną dyrektor gorlickiego szpitala postanowił ograniczyć odwiedziny chorych w placówce.

Do lecznicy będzie można wejść, aby pożegnać się z bliskim umierającym. Przewidziane są również odwiedziny u pacjentów, którzy wymagają obecności opiekuna, a jego nieobecność mogłaby wpłynąć na pogorszenie się stanu zdrowia chorego. W innych wyjątkowych przypadkach to lekarz kierujący oddziałem lub dyżurny będą decydowali czy wpuszczą odwiedzającego do osoby hospitalizowanej.

U pacjenta jednocześnie może przebywać jedna osoba przez 15 minut w odległości 1,5 metra. Zarówno pacjent, jak i odwiedzający muszą mieć maseczkę chirurgiczną. Wejście do oddziału nadzoruje pracownik szpitala.

Osoba, która chcę wejść do placówki nie może mieć żadnych objawów infekcji i musi poddać się pomiarowi temperatury ciała.

Wszystkie zasady odwiedziny chorych w gorlickim szpitalu znajdziecie —>Tutaj.
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.