Zmarł śp. ksiądz Stefan Tokarz. Przez wiele lat pełnił posługę na Sądecczyźnie

W wieku 86 lat zmarł śp. ks. kanonik Stefan Tokarz – rezydent i emerytowany proboszcz parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Gołkowicach. Pełnił posługę w Nowym Sączu, Tęgoborzy, Tymbarku. Proboszczem gołkowickiej parafii był przez 27 lat. 

Ks. Stefan Tokarz urodził się 20 sierpnia 1934 roku w Ociece. W roku 1953  ukończył Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po studiach filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali, w dniu 29 czerwca 1958 roku, w Tarnowie.

Swoją drogę kapłańską rozpoczął jako wikariusz 15 lipca 1958 roku w parafii Tęgoborze. Od 10 października 1961 roku pełnił posługę w parafii świętej Małgorzaty w Nowym Sączu, a od 18 czerwca 1966 roku w Tymbarku. Dwa lata później (16 lipca 1968) został wikariuszem parafii Piwniczna-Zdrój, a 11 sierpnia 1970 roku Wierchomli Wielkiej. 9 marca 1977 roku objął funkcję proboszcza parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Gołkowicach i był nim do 20 sierpnia 2004 roku. Mimo, iż przeszedł na emeryturę, pozostał w Gołkowicach w charakterze rezydenta.

– W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w roku 1977 diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w roku 1983 diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto – informuje ks. Łukasz Niepsuj,  notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Ksiądz Stefan Tokarz zmarł 4 października. Dzisiaj i jutro (5 i 6 października) o godzinie 15.00 zostanie odmówiony różaniec w jego intencji. Wprowadzenie ciała do kościoła parafialnego w środę (7 października) o godzinie 16.00. Msza święta pogrzebowa odbędzie się dzień później – w czwartek (8 października) o godz. 13.00. Po niej ciało księdza zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Źródło: Kuria Diecezji Tarnowskiej/
Fot. parafia Gołkowice 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.