Zmarł redemptorysta o. Jan Rzepiela z Szymbarku. Był zakażony koronawirusem

Wczoraj (19 czerwca) zmarł pochodzący z Szymbarku redemptorysta ojciec Jan Rzepiela. Miał 75 lat, z czego 56 lat spędził w zakonie. Odszedł dwa dni przed złotym jubileuszem kapłaństwa.

Od dwóch tygodni przebywał w krakowskim szpitalu w związku z zakażeniem koronawirusem. Ciężko przechodził chorobę, przez większość czasu był podpięty do respiratora. Duchowny miał choroby współistniejące. Redemptorysta mieszkał w Tuchowie i tam został zakażony COVID-19, a jego stan niemal od początku był ciężki. Na obecną chwilę stwierdzono koronawirusa u około 40 duchownych z tamtejszego klasztoru.

Ojciec Rzepiela urodził się 16 stycznia 1945 roku w Szymbarku koło Gorlic. Pierwszą profesję zakonną w Zgromadzeniu Redemptorystów złożył 15 sierpnia 1964 r., a święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1970 r. Pracował jako katecheta w Toruniu i Tuchowie. W 1973 roku został wykładowcą teologii fundamentalnej, ekumenizmu i religiologii w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów.

Jak informują jego współbracia, w latach 1984-1990 pełnił funkcję przełożonego domu nowicjatu w Lubaszowej, kontynuując nadal wykłady w WSD Redemptorystów i w nowicjacie Sióstr Służebniczek Dębickich w Tuchowie. Był też odpowiedzialny za budowę kościoła św. Gerarda w Lubaszowej. W 1990 r. został przeniesiony do Tuchowa, a w 1997 r. ponownie do Lubaszowej. Od 2000 r. pracował w Paczkowie, natomiast od 2014 r. był ponownie członkiem wspólnoty redemptorystów w Tuchowie.

,,Ojciec Jan był bardzo cenionym i serdecznym duszpasterzem, wzbudzającym gorące uczucia kaznodzieją i przez wiele lat lubianym wykładowcą teologii fundamentalnej i religiologii w Seminarium Redemptorystów w Tuchowie. Większość swego życia zakonnego spędził przy sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej i był jej gorliwym czcicielem” – tak wspominają zmarłego duchownego jego współbracia redemptoryści.

Nie wiadomo jeszcze kiedy odbędzie się pogrzeb zmarłego ojca Jana.

Fot./ Źródło/ biogram na podstawie oficjalnej strony redemptorystów – https://www.redemptor.pl/

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.