Zmarł ksiądz Ryszard Guzik od lat związany z Sądecczyzną

Zmarł ksiądz Ryszard Guzik od lat związany z Sądecczyzną

Ksiądz Ryszard Guzik, Gródek

W wieku 65 lat zmarł ksiądz Ryszard Guzik – były proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gródku koło Grybowa. Ostatni rok spędził w Pasierbcu. Był tam rezydentem w parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia.

4 stycznia o godzinie 14.00 w kościele parafialnym w Gródku zostanie odprawiona msza żałobna za duszę śp. księdza Guzika. Dzień później w Pasierbcu odbędzie się pogrzeb zmarłego kapłana. Msza rozpocznie się o godz. 13.00. Po niej ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ksiądz Ryszard Guzik urodził się 10 lutego 1956 roku w Bielsku-Białej, jednak pochodził z parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Maturę zdał w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Limanowej w 1975 roku. W roku 1978 wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych 27 maja 1984 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza.

Był wikariuszem w parafiach: Wielogłowy (od 12 lipca 1984 roku), Mielec – parafia pw. Ducha Świętego (od 10 lipca 1986 roku), Lubcza (od 23 sierpnia 1989 roku), Tarnów – św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej (od 30 czerwca 1992 roku) oraz Czchów (od 26 sierpnia 1996 roku).

9 października 1999 roku został administratorem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gródku koło Grybowa. Dwa lata później – 21 sierpnia 2001 otrzymał nominację na proboszcza parafii. Posługę tę pełnił do 6 września 2015 roku, a następnie pozostał w parafii w charakterze rezydenta. W 2021 roku wrócił do Pasierbca i właśnie tam do końca swoich dni był rezydentem parafii.

Jak czytamy w komunikacie diecezji tarnowskiej ksiądz Guzik pełnił także obowiązki dekanalnego duszpasterza liturgicznej służby ołtarza w dekanacie Czchów oraz dekanalnego referenta misyjnego w dekanacie Grybów. Duchowny zmarł 2 stycznia w wieku 65 lat.

ksiądz Ryszard Guzik

Źródło: Diecezja Tarnowska/
Fot. pixabay. com

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.