Kickboxing: Złota Ewa Bulanda, srebrna Teresa Baldowska

Kickboxing: Złota Ewa Bulanda, srebrna Teresa Baldowska

W Krynicy-Zdrój odbyły się IX Mistrzostwa Polski WP i Służb Mundurowych w kickboxingu. Znakomicie spisały się zawodniczki UKS Evan – Ewa Bulanda, która zdobyła 3 złote medale oraz Teresa Baldowska (dwa srebrne krążki).

W mistrzostwach udział wzięło 195 zawodników i zawodniczek z 65 formacji mundurowych z naszego kraju – opowiada współorganizator zawodów oraz trener UKS Evan Krzysztof Bulanda. – Niespodziankę sprawił nam generał Jarosław Gromadziński, który odwiedził nas w piątek i w naszym sportowym gronie obchodził trzydziestolecie wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego (podziękowania dla pana Darka Mikulskiego z Cichego Kącika za super obsługę). Padło kilka sportowych propozycji związanych z organizacją naprawdę dużych wyzwań sportowych. Ale nie wychodzimy przed szereg i czekamy na oficjale ogłoszenie decyzji dając czas naszym sądeckim parlamentarzystom i notablom na lobbowanie, aby impreza pozostała w Małopolsce.

Mistrzostwa mogły się odbyć dzięki pomocy wielu ludzi i firm. Zawody wsparły: Marszałek Małopolski Witold Kozłowski, burmistrz Krynicy-Zdroju Piotr Ryba, wiceprezes PZKB Jerzy Bassa, Muszynianka, Piwniczanka, Poprad, krynickie hotele Panorama i Saol, drukarnia STS-COM, Panorama-Sport,maltańczycy z Nowego Sącza, Grand, Regnis.

To była kolejna sportowa impreza, którą organizujemy poza Nowym Sączem – dodaje Krzysztof Bulanda. – Niestety nasze miasto nie jest zainteresowane współpracą przy organizacjach dużych imprez. Nie mamy realnego wsparcia obecnego prezydenta i jego rządzącej koalicji.