Złodziej wykorzystał chwilę nieuwagi domowników i otwarte drzwi

Wystarczyła chwila nieuwagi i dwie sądeczanki straciły portfele z dokumentami i gotówką. Złodziej zabrał je z ich własnej kuchni, w dodatku podczas obecności domowników. Do kradzieży doszło w środę (8 maja) w godzinach przedpołudniowych na jednym z nowosądeckich osiedli.

wsb3

– Jedna z mieszkanek domu dwurodzinnego wyszła, nie zamykając na klucz drzwi ani furtki w ogrodzeniu, ponieważ domownicy byli na terenie posesji. Kiedy po kilkudziesięciu minutach kobieta wróciła, zorientowała się, że zginęły dwa portfele, które były położone na półce w kuchni w pobliżu drzwi wejściowych. Poszkodowane straciły łącznie 1100 złotych oraz dokumenty i kartę bankomatową – informuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Pamiętajmy, by nie zostawiać cennych rzeczy w pobliżu wejścia do domu czy mieszkania. Zamykajmy drzwi na klucz, nawet kiedy przebywamy w domu, czy wychodzimy zaledwie na moment. Złodziejowi wystarczy chwila naszej nieobecności czy też nieuwagi związanej z wykonywaniem obowiązków domowych lub choćby słuchaniem muzyki.

Jak mówi przysłowie ,,okazja czyni złodzieja”.

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]