Nowy Sącz: złodziej rowerów złapany

Nowy Sącz: złodziej rowerów złapany

Sądeccy policjanci już po 30 minutach od kradzieży zatrzymali złodzieja, który ukradł rower o wartości 2 tys. zł. Jak się wkrótce okazało, 50 – letni mężczyzna miał na swoim koncie siedem podobnych kradzieży. Policja zatrzymała także pasera, który nabył skradziony rower od złodzieja.

Do kradzieży doszło 22 marca w rejonie ul. Jagiellońskiej i Kościuszki. Po 30 minutach od zdarzenia, policjanci natknęli się przy ul. Sienkiewicza na mężczyznę prowadzącego rower odpowiadający opisowi skradzionego. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna rzucił rower i zaczął uciekać w kierunku ul. Asnyka. Pościg za złodziejem zakończył się sukcesem i 50 – letni mężczyzna, mający w organizmie 2,5 promila alkoholu, został zatrzymany.       

Policjanci zatrzymali  także pasera, którym okazał się być 46-letni mieszkaniec Nowego Sącza. Dodatkowo, gdy policjanci przeszukali jego mieszanie, odnaleźli również sześć innych rowerów pochodzących z kradzieży (w tym jeden nabyty od podejrzanego 50-latka).

Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze.

Uwaga:

W związku z zabezpieczeniem pięciu rowerów pochodzących z kradzieży, co do których dokładny okres kradzieży oraz właściciele są ustalani, policjanci zwracają się do osób, którym rower skradziono, o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu sądeckiej Policji, pod nr tel.18) 442 46 67, celem rozpoznania swojej własności. 

 fot: pixabay

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook