Wybory 2019, Nowy Sącz: Zjednoczona Prawica zaprezentowała swój program

Wybory 2019, Nowy Sącz: Zjednoczona Prawica zaprezentowała swój program

Kandydaci Zjednoczonej Prawicy z okręgu nr 14 spotkali się dziś w Nowym Sączu z przedstawicielami mediów, aby wspólnie przedstawić wyborcze postulaty swoich partii. Anna Paluch, Barbara Bartuś, Elżbieta Zielińska, Arkadiusz Mularczyk, Zbigniew Janczyk oraz Jan Duda mówili o swoich programach i prosili, aby oddać na nich głos.

Jesteśmy formacją wiarygodną i niemal w stu procentach zrealizowaliśmy nasze deklaracje z 2015 roku: programy społeczne, gospodarcze i te dotyczące infrastruktury. W bardzo wielu obszarach standardy życia naszych obywateli podnoszą się – mówił Arkadiusz Mularczyk.

Jak podkreślił, w kolejnej kadencji jego partia chce przede wszystkim podniesienia płacy minimalnej, która wzrastać będzie stopniowo do 2023 roku. Zapewnił również, że zmiana ta nie odbędzie się kosztem przedsiębiorców, którym zaproponowane zostaną niższy ZUS i niższe podatki. Wśród obietnic pojawiła się również trzynasta emerytura dla seniorów.

Bez czystego powierza, czystej wody i środowiska komfort życia Polaków nie będzie możliwy. W minionej kadencji aż 31 ustaw dotyczyło właśnie środowiska. W sposób radykalny ukróciliśmy kwestię płonących wysypisk, walczymy z porzuconymi odpadami, zwiększyliśmy uprawnienia Inspekcji Ochrony Środowiska – mówiła Anna Paluch.

Zaznaczyła również, że udało się wprowadzić program „czyste powietrze”, program dotyczący ciepłownictwa powiatowego, program dla geotermii oraz ten dotyczący wsparcia inwestycji dla kanalizacji i oczyszczalni ścieków. Wspomniała również o modernizacji 9 tysięcy kilometrów linii kolejowej i zwiększeniu puli funduszy na budowę dróg krajowych i powiatowych, dzięki czemu na Sądecczyźnie możliwe jest wybudowanie nowego mostu w Kurowie.

Wprowadziliśmy już mały ZUS, zwolnienia dla osób rozpoczynających własną działalność. Naszym celem jest doprowadzenie do sytuacji, kiedy oby obciążenia składkowe będą do udźwignięcia – zapewniała Barbara Bartuś.

Jak dodała, 13 emerytura będzie świadczeniem stałym, a najniższe świadczenia emerytalne będą systematycznie podnoszone.

Program PiS jest ukierunkowany na pomoc dla młodych ludzi. Zerowe PIT-y,  lepsza infrastruktura sportowa, wsparcie w postaci wyprawek oraz wsparcie rodzin ma ogromny wpływ na dzietność.  Robimy to, aby inwestować w dzieci. To inwestycja w Polskę i naszą przyszłość– przekonywała Elżbieta Zielińska.

Podczas spotkania zabrał głos również Wiesław Janczyk, który podkreślił, że rząd chciałby, aby Polacy zarabiali więcej i zadeklarował wzrost płacy minimalnej najpierw do 2 600 złotych, a do końca 2023 roki – do kwoty 4 000.

Jest to możliwe, bo finanse publiczne zostały naprawione, gospodarka pędzi i rozwija się w tempie najwyższym w Europie. Chcemy, żeby praca w Polsce była szanowana – dodał.

Jan Duda natomiast pokreślił, że dzięki Ustawie o przetwórstwie i sprzedaży detalicznej doszło do przełomu, bo skrócony został proces sprzedaży jak to ujął „od pola do stołu”. Polacy mają dostęp do zdrowszej żywości wolnej od GMO. Służy to poprawie standardów życia rolników i zdrowia obywateli.

 

 

Czytaj też:

Wybory 2019, Nowy Sącz: Jakub Bocheński przedstawił swoją „piątkę” dla Sądecczyzny i regionu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

100 mln zł na inwestycje drogowe w Małopolsce

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama