Ziemia gorlicka: ocieplą 39 budynków za ponad 23 miliony

39 budynków znajdujących się na terenie dziewięciu gmin ziemi gorlickiej przejdzie gruntowną termomodernizację dzięki dofinansowaniu z unijnych funduszy. Najwięcej, bo aż 15 obiektów, znajduje się w gminie Biecz. Wartość tego projektu wynosi 23,7 mln zł, zaś suma dofinansowania to ponad 14 mln zł.

Wśród obiektów w gminie Biecz, które będą remontowane są szkoły w Bieczu, Binarowej, Bugaju, Grudnej Kępskiej, Korczynie, Racławicach i Sitnicy, dom ludowy w Głębokiej oraz budynek na stadionie w Bieczu. Na lepsze warunki pracy mogą liczyć także strażacy-ochotnicy z Racławic, Sitnicy i Strzeszyna, gdzie zostaną odnowione remizy OSP. Remont przejdą też ośrodki zdrowia w Bieczu, Binarowej i Rożnowicach.

W Gorlicach, prace modernizacyjne będą prowadzone w 11 budynkach, w tym w ratuszu i przylegającej do niego kamienicy, w szkołach wraz z budynkami gospodarczymi, szatniach przy stadionie, przychodniach przy ul. Jagiełły i Słonecznej, domach pomocy społecznej, powiatowym centrum edukacji oraz siedzibie zakładu usług komunalnych. Na liście remontowej jest również budynek wiejski w Stróżówce oraz szkoła podstawowa w Ropie.

Natomiast w gminie Bobowa modernizacja czeka budynek urzędu gminy, dom ludowy w Stróżnej oraz remizę OSP w Brzanie.

W gminie Lipinki zostaną wyremontowane szkoły w Krygu i Lipinkach oraz miejscowy urząd gminy, zaś w  gminie Moszczenica – ośrodek zdrowia w Staszkówce.

fot. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.