Żegiestów: Dobry policjant czujny nawet na urlopie

Przekonał się o tym 25-letni kierowca samochodu marki Volvo, którego ucieczkę z miejsca wypadku uniemożliwił policjant z Komisariatu Policji w Muszynie. Zdecydowana postawa funkcjonariusza prawdopodobnie zapobiegła tragedii.

Policjant z muszyńskiego komisariatu, który w czasie wolnym, przebywał w Żegiestowie, około godziny 13.00 usłyszał huk – mówi mł. asp. Iwona Grzebyk – Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Natychmiast sprawdził co się stało i wówczas zobaczył leżące w rowie, rozbite volvo. Kierowca wyszedł z pojazdu i zaczął uciekać. Policjant, podejrzewający, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu, zatrzymał kierowcę oraz doprowadził go miejsca zdarzenia oraz powiadomił miejscowy komisariat.

Kierowca był agresywny i wyrywał się policjantowi, dlatego pomogli mu świadkowie zdarzenia – Iwona Grzebyk – Dulak.  Po przybyciu patrolu, 25-letni mieszkaniec województwa śląskiego został przebadany na zawartość alkoholu. Jak się okazało, w organiźmie miał nieco ponad 2 promile alkoholu, dlatego policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Teraz amatorowi jazdy „pod wpływem” grozi do 2 lat więzienia i nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

fot. KM Policji Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.