Zderzenie osobówki z ciągnikiem rolniczym. Jedna osoba w szpitalu

Samochód osobowy marki Renault zderzył się z ciągnikiem rolniczym z przyczepą. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed godziną 21:00 w Kąclowej (gmina Grybów).

WSB2020

Jak informują funkcjonariusze PSP, kierowca osobówki skarżył się na dolegliwości.

W chwili przybycia służb, uszkodzony samochód stał na pasie drogi, a ciągnik na poboczu. Wypięta przyczepa znajdowała się kilkanaście metrów dalej, również poza jezdnią. Ruch w miejscu wypadku odbywał się jednym pasem.

Strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Kąclowa oraz OSP Grybów Biała zabezpieczyli teren, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie, odłączyli akumulatory w osobówce i w ciągniku, zasypali sorbentem wyciekłe płyny eksploatacyjne i kierowali ruchem wahadłowym.

Kierowca samochodu osobowego został przetransportowany karetką pogotowia ratunkowego do szpitala.

- Po zakończeniu działań dochodzeniowych Policji pomoc drogowa zabrała uszkodzony samochód osobowy z miejsca zdarzenia. Usunięto pozostałości po zdarzeniu z jezdni. Działania strażaków trwały ponad dwie godziny - relacjonują funkcjonariusze PSP.

fot. PSP w Nowym Sączu

MAGIK MAŁA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.