Zderzenie osobówek i busa. Trzy osoby poszkodowane

Trzy osoby zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło w poniedziałek w Maciejowej (gmina Łabowa). Około 17:50 zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe oraz bus do przewozu osób. Pojazdami podróżowało łącznie sześć osób.

Renault2

Gdy służby ratunkowe przybyły na miejsce, jeden z samochodów osobowych stał na środku jezdni. Drugi był w rowie i miał wyrwane koło oraz znacznie uszkodzoną karoserię. Bus także stracił koło, miał zniszczony przód i również znalazł się w rowie. Pojazdy były oddalone od siebie o kilkadziesiąt metrów.

Przez jakiś czas droga krajowa była całkowicie zablokowana. Trzy poszkodowane osoby zostały przewiezione karetkami pogotowia ratunkowego do szpitala.

Strażacy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Łabowa zabezpieczyli teren i odłączyli akumulatory w zniszczonych autach.

- Zadysponowano na miejsce ciężki samochód ratownictwa technicznego z JRG nr 1 w celu wydobycia busa z rowu. Po dotarciu zastępu oraz zakończeniu prowadzonych czynności przez Policję, wydobyto pojazdy i przemieszczono na pobocze. Uprzątnięto pozostałości powypadkowe, a wycieki płynów eksploatacyjnych zsypano sorbentem - relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

fot. PSP w Nowym Sączu

 

GRADZIEL

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.