Zamów kuriera krok po kroku — kompletny przewodnik dla początkujących

Zamów kuriera krok po kroku — kompletny przewodnik dla początkujących

zamów kuriera

Planujesz wysłać paczkę i chcesz zaoszczędzić czas? Zamiast iść na pocztę, zamów kuriera, który odbierze przesyłkę z Twojego domu lub firmy. Jeśli jeszcze nigdy nie korzystałeś z tego rodzaju usługi, przeczytaj nasz poradnik. Podpowiadamy w nim, jak zamówić kuriera do domu, a także jak wysłać paczkę za pobraniem.

Zamów kuriera, zamiast wysyłać paczkę pocztą

Wzrost popularności zakupów online sprawił, że z usług kurierskich korzysta coraz więcej osób. Jednak branża to rozwija się nie tylko z tego powodu: w ten sposób dostarczane są też paczki wysyłane do znajomych, rodziny czy kontrahentów.

Decydując się na takie rozwiązanie, oszczędzasz czas – nie musisz iść na pocztę czy innego punktu nadawania przesyłek, bo kurier przyjeżdża do Twojego domu. Usługi te polubisz także za wygodę: prezent dla bliskiej Ci osoby lub ważne dokumenty możesz nadać, siedząc na kanapie, o dowolnej porze dnia. Najszybciej zamówisz kuriera korzystając z oferty ShipCenter.

Jak zamówić kuriera do domu?

Nadanie paczki bez wychodzenia z domu jest bardzo proste. Zacznij od spakowania przesyłki, a następnie znajdź firmę kurierską, z której usług chcesz skorzystać. Potem postępuje zgodnie z instrukcją, którą znajdziesz na stronie konkretnego operatora przesyłek.

Zapakowanie przesyłki w bezpieczny sposób

Pakując przesyłkę, dobierz do niej odpowiednie opakowanie wysyłkowe. Niewielkie przedmioty, takie jak książki, albumy czy dokumenty, prawdopodobnie zmieszczą się do koperty, większe zapakuj do kartonu.

Pamiętaj, by dopasować wielkość opakowania do rozmiarów przesyłki. Ponadto, jeśli wysyłasz delikatne przedmioty, na przykład szklane naczynia czy porcelanowe filiżanki, dodatkowo zabezpiecz karton, wkładając do jego środka specjalne wypełnienie lub folię bąbelkową.

Wybór operatora przesyłek

Poszukaj firmy kurierskiej, która dostarczy Twoją przesyłkę do adresata. Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z serwisu, w którym znajdziesz zestawienie kilku lub kilkunastu takich przedsiębiorstw.

Zamów kuriera na Ship Center – portalu obsługującym zarówno przesyłki krajowe, jak i międzynarodowe. Wypełnij znajdujący się na stronie formularz, podając informacje o rodzaju, wymiarach i wadze paczki oraz miejscu jej nadania i adresu odbiorcy.

Odpowiednie oznaczenie paczki

W kolejnym kroku wybierz interesującą Cię ofertę, potwierdź zlecenie i opłać zamówienie. Następnie wygeneruj etykietę wysyłkową, wydrukuj ją i naklej na wcześniej zapakowanej paczce. Potem pozostaje Ci już tylko czekać na przyjazd kuriera, który ją od Ciebie odbierze. Proste, prawda?

Jak zamówić kuriera za pobraniem?

Innym rozwiązaniem jest nadanie paczki za pobraniem. Taka usługa polega na tym, że przesyłka jest opłacana przez adresata na etapie jej odbioru. Później pieniądze te będą przekazane do nadawcy paczki. Dlatego, jeśli chcesz skorzystać z takiej opcji, pamiętaj o wskazaniu w formularzu zamówienia numeru konta, na który ma zostać przelana dana kwota.

Jak zamówić kuriera do kogoś?

Jeśli chcesz zamówić kuriera do kogoś innego, na przykład członka rodziny mieszkającego poza Twoim domem, zrób to w podobny sposób, jak nadając paczkę w swoim imieniu. Na stronie wybranej firmy wysyłkowej lub w porównywarce, na której znajdziesz zestawienie ofert kilku takich przedsiębiorstw, wypełnij formularz.

Uzupełnij w nim dane nadawcy i adresata, opłać zamówienie, a potem wygeneruj list przewozowy i prześlij go osobie, od której kurier ma odebrać paczkę. Ta powinna ją nakleić na przesyłce i przekazać kurierowi – to wszystko!

Artykuł partnera

Przeczytaj również:

Ranking GLG – zgłoś kandydata