Zamienili czarne kurtki na czerwone płaszcze i dali dzieciom radość [FILM]

Zamienili czarne kurtki na czerwone płaszcze i dali dzieciom radość [FILM]

Kilka miesięcy przygotowań, dwa tygodnie pracy i ogromne zaangażowanie wielu ludzi opłacało się. Mikołaje na motocyklach z Nowego Sącza i okolic rozdali prezenty najbardziej potrzebującym dzieciakom z Sądecczyzny. Mamy dla Was film z tej wspaniałej akcji.

Kim są MotoMikołaje? To motocykliści z ogromnym sercem, którzy raz w roku zrzucają ciężki czarne skóry i zakładają mikołajkowe przebranie po to, aby sprawić radość innym. Pomagają tym najbardziej potrzebującym obdarowując ich tym, czego nie mogą sobie sami kupić. Odwiedzają: szpitale, hospicja, rodziny zastępcze, domy dziecka, domy pomocy społecznej i tak jak w tym roku szkoły specjalne. Świąteczne podarunki w postaci darów, zabawek, pomocy szkolnych, słodyczy trafiają do wszystkich tych, którzy na co dzień nie mają zbyt wielu okazji, aby się uśmiechać. I choć akcja to drobny gest, to aby się udało, trzeba było wielkiego poświęcenia.

Rozdajemy kilkaset paczek rocznie (w roku 2015 ponad 1600), a przygotowywania do akcji trwają cały rok. Wszystkim, którzy włączają się do naszej akcji dziękujemy z całego serca w imieniu swoim i obdarowanych. Za Wasze serce, Wasz czas, Wasze poświęcenie, Waszą wrażliwość. Dzięki Wam na kilkuset twarzach i twarzyczkach, w ten przedświąteczny czas, zawita uśmiech oraz łzy wzruszenia – mówią MotoMikołaje.

Przewrotne jest to, że groźnie wyglądający jegomość na motorze zmienia się w przemiłego Mikołaja, który zamiast sańmi jedzie motocyklem. Sanie przecież – zważywszy na warunki pogodowe – nie miałyby po czym jechać, a brody z których słyną motocykliści tylko dodają im uroku jako „Mikołajom”. Już sam widok motocykla wywołuje uśmiech na twarzach dzieci, a gdy jeszcze siedzi na nim Mikołaj i rozdaje prezenty, to radość jest tym większa.

Podczas tegorocznej akcji powstała piękna relacja, która uwieczniła nie tylko jej przebieg, ale także towarzyszące jej emocje zarówno dzieci, jak i Mikołajów.  Tego się nie da opisać, to trzeba zobaczyć!

Fot główna: FB- MotoMikołaje

 

Share on twitter
Share on facebook