Zakończyło się głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego. Wygrały kolorowe jarmarki

Zakończyło się głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego. Wygrały kolorowe jarmarki

Dobiegło końca głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza 2018. W III edycji  swoje głosy za pośrednictwem Internetu oddało łącznie 5558 mieszkańców. 

To, jak do tej pory najmniejsza ilość osób, która zdecydowała się poprzeć projekty BO. Podczas I edycji Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza głos oddało ponad 16 tys. mieszkańców. W II edycji zagłosowało ponad 8 mieszkańców. W tym roku było to już tylko ponad 5 tys. osób.

Z zadań ogólnomiejskich najwięcej głosów otrzymał projekt „Kolorowe jarmarki – nowosądecki smak i regionalny klimat świąt – organizacja targów świątecznych na sądeckim rynku” (koszt 272 837 zł).

Drugie miejsce z wynikiem 526 głosów uzyskał pomysł: „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości – koncert plenerowy dla mieszkańców miasta – W bieli i czerwieni z muzyką wyzwoleni” (koszt 129 150 zł).

Trzecie miejsce (336 głosów) otrzymał projekt „I Sądecki Disco Polo Folk Festiwal” (koszt 350 000 zł).

Z zadań dzielnicowych najwięcej głosów, 1308, oddano na zadanie „Nowy Sącz przyjazny, życzliwy i przychylny mieszkańcom” (koszt 385 400 zł).

Osiem głosów mniej uzyskało zadanie „Niech szkoła bawi i uczy” – wykonanie ogólnodostępnego placu zabaw przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym przy ul. Władysława Broniewskiego 1 (koszt 346 400 zł).

Na trzecim miejscu uplasował się projekt „Spacerem, rowerem lub biegiem nad Kamienicy brzegiem” – czyli rewitalizacja Bulwaru Rysiów na odcinku od ul.Głowackiego do ul. Rzecznej. Na ten projekt opiewający na kwotę 400 000 zł głos oddało 1153 osób.

Zgodnie z regulaminem budżetu obywatelskiego za wybrane do realizacji zadania dzielnicowe uznaje się te zadania publiczne, które uzyskały największą liczbę głosów, aż do wyczerpania puli środków przeznaczonych odpowiednio dla każdej dzielnicy. W przypadku projektu, który uzyskał kolejno największą liczbę głosów, ale jego wartość powoduje przekroczenie puli, projekt ten zostaje odrzucony a do realizacji zostanie przyjęty kolejny projekt o niższej kwocie, aż do wyczerpania puli 400 000 zł. Jeżeli po wyczerpaniu czynności określonych w powyżej pozostaną nierozdysponowane środki z pul wyodrębnionych na dzielnice, środki te zostaną włączone do puli ogólnomiejskiej.

Od wyników głosowania nie przysługuje odwołanie.

Fot. Ilustracyjne – Z arch. UM NS. 

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama