Zakliczyn, 31 sierpnia: "Tristan i Izolda":; Orkiestra Filharmonii im. Leoša Janáčka w Ostrawie

W ramach Festiwalu Emanacje, 31 sierpnia o godz. 17. wystąpi Orkiestra Filharmonii im. Leoša Janáčka w Ostrawie. pod batutą Roberta Reimera. Wysłuchamy koncertowego wykonania "Tristana i Izoldy" Richarda Wagnera.

wsb3

Licząca około setki najbardziej utalentowanych muzyków orkiestra słynie z niezwykle miękkiej barwy instrumentów smyczkowych oraz zwartej sekcji instrumentów dętych blaszanych. Od 2014 roku funkcję dyrektora artystycznego pełni Heiko Mathias Förster. Filharmonia Janáčka z siedzibą w Ostrawie jest jedną z czołowych orkiestr symfonicznych w Czechach. Tradycja muzyczna Filharmonii Janáčka sięga pierwszej połowy XX wieku, kiedy z orkiestrą wystąpili Paul Hindemith, Siergiej Proko ev i Igor Strawinski. W ciągu ostatnich pięciu lat orkiestra występowała w 12 różnych krajach na 3 kontynentach m.in w Nowym Jorku, Paryżu, Wiedniu, Berlinie, Pekinie, Seulu i Monachium. Dyrygenci którzy prowadzili zespół to Vassily Sinaisky, Michaił Jurowski, Antoni Wit, Krzysztof Penderecki, Christian Arming, Jakub Hrůša i Łukasz Borowic.

TUKAN

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.