Zaginął 32-letni Zenon Czech. Jego ubrania i dokumenty znaleziono nad Dunajcem

Zenon Czech z Czerńca (gmina Łącko) wybrał się wczoraj (28 czerwca) na ryby i nie wrócił. Późnym wieczorem policjanci otrzymali informację, że w Łącku na brzegu rzeki Dunajec, na wysokości tzw. ,,plaży”, leżą męskie ubrania oraz plecak z dokumentami i telefonem. Szybko się okazało, że należą do 32-latka. 

Jak informuje podkomisarz Iwona Grzebyk-Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, funkcjonariusze dotarli do osób, które znalazły rzeczy, skontaktowali się z rodziną 32-latka oraz sprawdzili miejsca, w których mężczyzna mógł przebywać.

,,Komisariat Policji w Starym Sączu prowadzi poszukiwania zaginionego 32-letniego Zenona Czecha. Mężczyzna po raz ostatni był widziany 28 czerwca 2020 roku około godziny 13:30 na rynku w Łącku, skąd udał się nad rzekę Dunajec. Od tamtej pory 32-latek nie nawiązał kontaktu z rodziną” – wyjaśnia podkomisarz Grzebyk-Dulak.

Rysopis zaginionego: około 170 cm wzrostu, szczupła budowa ciała,  włosy krótkie, ciemne. Wszelkie informacje dotyczące zaginionego prosimy przekazywać na numer alarmowy 112 lub 47 833 54 00.

Trwa akcja poszukiwawcza

Zenona szukają policjanci ze Starego i Nowego Sącza, ratownicy GOPR, strażacy Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej PSP w Nowym Sączu oraz druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z: Zagorzyna, Maszkowic, Czerńca, Łącka, Jazowska i Kadczy. Działania prowadzone są przy użyciu łodzi, pontonu i psów tropiących.

– Od wczoraj w stan gotowości postawione są wszystkie służby, które sprawdzają wszelkie uzyskane informacje, jak również przeczesują brzegi rzeki Dunajec i okoliczny teren. Dzisiaj rodzina 32-latka złożyła w Komisariacie Policji w Starym Sączu zawiadomienie o zaginięciu. Na tę chwilę sprawdzono już teren brzegów od Czerńca do Gołkowic. Akcja trwa – przekazuje podkomisarz Iwona Grzebyk-Dulak, rzeczniczka nowosądeckiej komendy policji.

Jak relacjonuje zastępca komendanta PSP w Nowym Sączu st. bryg. Paweł Motyka, 28 czerwca od godziny 21.17 przez cztery godziny 39 strażaków z 12 zastępów prowadziło poszukiwania osoby zaginionej na brzegu rzeki Dunajec w Łącku w okolicach plaży oraz ścieżki rowerowej. Strażacy z grupy wodno-nurkowej przy użyciu łodzi płaskodennej przeszukali koryto rzeki oraz brzegi.

– Po skontrolowaniu wyznaczonych przez policję odcinków strażacy zakończyli swoje działania w nocy około godziny 1.21. Dziś to jest 29 czerwca, około godziny 8.00, działania poszukiwawcze zostały wznowione – relacjonuje st. bryg. Paweł Motyka.

Źródło/Fot. KMP Nowy Sącz/
PSP Nowy Sącz

krynicki GOPR

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.