Zaciągnęli niepełnosprawnego w ustronne miejsce, pobili go i okradli

W jednej z galerii handlowych w Nowym Sączu dwaj mężczyźni siłą zaciągnęli w ustronne miejsce poruszającego się na wózku inwalidzkim mężczyznę. Następnie zabrali mu portfel z dokumentami i pieniędzmi, a także telefon komórkowy. Zbiegli z miejsca zdarzenia, jednak wszystko zarejestrowały kamery monitorujące budynek. Za ten czyn grozi im nawet do kilkunastu lat więzienia. 

wsb3

Do incydentu doszło w ubiegły poniedziałek około godziny 19. Niepełnosprawnemu pomógł przechodzień, który usłyszał wołającego o pomoc mężczyznę. O zajściu poinformował pracownika ochrony, została również powiadomiona policja.

- Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców i już w godzinę i 15 minut po zdarzeniu, funkcjonariusze Ogniwa Wywiadowczego, jadąc ulicą Lwowską, zauważyli siedzących na ławce dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi. Gdy zatrzymali się przy nich, jeden z mężczyzn zaczął uciekać. Policjant rozpoczął za nim pościg i  po kilkudziesięciu metrach go zatrzymał. W tym samym czasie drugi policjant zatrzymał jego kompana - wyjaśnia asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak z KMP w Nowym Sączu.

Jak się okazało, 23-latek i 40-latek byli pijani. Odpowiedzą za kradzież rozbójniczą, w tym dokumentu tożsamości, za co grozi do 12-lat pozbawienia wolności. Starszy mężczyzna może trafić nawet na 18-lat do więzienia, ponieważ przestępstwo popełnił w warunkach recydywy. Wobec 23-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące.

Fot. KMP Nowy Sącz/
pixabay.com

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.