"Za drzwiami" Ireny Pławiak czyli opowieść o ludziach uskrzydlonych pasją

Krawiectwo, szydełkowanie, wyszywanie gorsetów, malarstwo, fotografia, grafika... o tych wszystkich formach twórczości i o ludziach z Sądecczyzny, którzy tworzą z pasji, powstała książka. Jej autorką jest sądeczanka Irena Pławiak. Rozmowy z twórcami dały początek publikacji zatytułowanej "Za drzwiami", która wczoraj miała swoja oficjalną premierę. Spotkanie autorskie zgromadziło tłum czytelników, przyjaciół autorki, artystów... Na wydarzeniu pojawił się także syn pani Ireny - aktor Filip Pławiak, odtwórca roli Kordiana w serialach "Chyłka - zaginięcie" i "Chyłka - kasacja".

wsb3

Spotkanie autorskie było okazją do rozmów z autorką i  bohaterami książki.

- Bardzo cenię u ludzi to, co jest w nich piękne i nie chodzi tu o wygląd czy ubiór, ale to, co mają w sercu. Podziwiam tych, którzy nie chcą przez życie się tylko prześlizgnąć, ale tworzą, pomagają i są kreatywni. To wszystko sprawiło, że zaczęłam przyglądać się innym ludziom oraz ich pracy - mówiła Irena Plawiak.

Jak przyznała sama autorka, ma szczęście do spotykania na swojej drodze ludzi uskrzydlonych. To właśnie do drzwi ich domów postanowiła zapukać, a oni otworzyli dla niej swoje serca. Wśród tych osób znaleźli się również jej byli uczniowie i absolwenci szkoły w której pracuje.

-Żyjemy w społeczności, której bogactwo tworzy każdy z nas. Niektórzy wnoszą do niej  szczególnie dużo swoją pracą i twórczością, kultywując to, co wyróżnia naszą kulturową tożsamość. Często ich głównym środkiem wyrazu nie są słowa, choć tak wiele mają do powiedzenia -  dodała autorka.

Irena Pławiak jest mieszkanką Witowic Górnych w Gminie Łososina Dolna. Z zawodu jest nauczycielką, a wykonywana praca jest spełnieniem jej marzeń z dzieciństwa. Jak przyznaje autorka - młodzież, z którą pracuje każdego dnia, zaraża ją szczerością i radością. "Za drzwiami" powstało jednak z potrzeby kontaktu z dorosłymi utalentowanymi ludźmi, ale także z chęci opowiedzenia innym co znajduje się tuż za uchylonymi drzwiami ich domów.

Spotkanie autorskie poprowadziła Jadwiga Marzec, sądecka pisarka, poetka i malarka. Wydarzenie swoim występem uświetnił zespół muzyczny w składzie: Anna Pysno, Jakub Sromek, Rafał Mordarski i Tomasz Grzegorzek.

 

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.