Cieniawa: nie żyje mężczyzna potrącony na DK 28

Cieniawa: nie żyje mężczyzna potrącony na DK 28

Dziś około 17:20 w miejscowości Cieniawa (gmina Grybów) doszło do potrącenia pieszego. Mężczyzna nie miał funkcji życiowych i był reanimowany. Niestety, nie przeżył wypadku. Droga krajowa nr 28 w okolicach betoniarni była przez dłuższy czas zamknięta w obu kierunkach, później ruch odbywał się wahadłowo.

Pierwsi na miejscu byli druhowie okolicznych jednostek OSP. Później dotarli strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, karetka pogotowia ratunkowego i policja.

Jak około 18:40 poinformował dyżurny PSP w Nowym Sączu, potrącony mężczyzna został zabrany do szpitala. Najprawdopodobniej na jakiś czas udało się przywrócić jego funkcje życiowe.

Niestety, 60-latek zmarł, co o 20:05 potwierdził st.sierż. Mateusz Drwal z KWP w Krakowie.

– Okoliczności zdarzenia będą dopiero ustalane przez biegłego. Na takim etapie nigdy o nich nie mówimy – dodaje st. sierż. Drwal.

Do szpitala trafiło także około roczne dziecko, które wraz z dwojgiem dorosłych osób podróżowało samochodem osobowym marki Opel. Nie odniosło widocznych obrażeń w wypadku, jednak miało być kontrolnie przebadane.

Do potrącenia pieszego doszło także w miejscowości Ropa w powiecie Gorlickim. Zdarzenie również miało miejsce na drodze krajowej nr 28. Więcej informacji TUTAJ.

fot. kamera GDDKiA w miejscowości Cieniawa w kierunku Gorlic (18:06)

Reklama