Nowy Sącz: ewakuacja szkół. Sprawcy ,,głupiego żartu” grozi nawet 8 lat więzienia

Około godziny 13 służby ewakuowały IV Liceum Ogólnokształcące (sportowe) im. św. Kingi oraz Szkołę Podstawową nr 20 (ul. Nadbrzeżna 77). Powodem był przysłany do dyrekcji mail. Z informacji w nim zawartej wynikało, iż w budynku mogą być podłożone ładunki wybuchowe z materiałami trującymi. Na miejscu działali strażacy i policjanci.

Jak informował Marian Marszałek – rzecznik prasowy PSP w Nowym Sączu, strażacy sprawdzali pomieszczenia pod kątem rozpoznania chemicznego. Początkowo ewakuowano uczniów i nauczycieli liceum, później podjęto decyzję, aby ewakuować również wszystkich ze szkoły podstawowej.

Głupi żart

Około godziny 13.00 Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednej ze szkół w Nowym Sączu ma znajdować się ładunek ze środkiem trującym. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze policji, którzy dokonali sprawdzenia budynku pod kątem pirotechnicznym, natomiast strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu dokonali sprawdzenia budynku pod kątem chemicznym.

– Zgłoszenie nie zostało potwierdzone. Na chwilę obecną prowadzone są czynności mające na celu ustalenie sprawcy bądź sprawców tego fałszywego zgłoszenia. Przypominamy, że kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat – informuje Monika Mordarska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.