Nowy Sącz: Ratowali życie przez okno

Dziś na Osiedlu Barskim w Nowym Sączu trwała akcja ratunkowa. Strażacy usiłowali dostać się do mieszkania w jednym z wieżowców. Mieszkająca tam starsza kobieta wzywała pomocy i uderzała od środka w drzwi, ale nie była w stanie ich samodzielnie otworzyć.

Renault2

Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o godzinie 16.10. Najprawdopodobniej w mieszkaniu są drzwi antywłamaniowe i ich otworzenie zajęłoby ratownikom dużo czasu, dlatego strażacy przy pomocy drabiny mechanicznej dostali się do środka przez uchylone okno.

- Kobieta najprawdopodobniej źle się poczuła, a że mieszka sama, to wzywała pomocy. Drzwi były zamknięte, a ona nie była w stanie ich otworzyć - informował Oficer Dyżurny sądeckiej PSP.

- Uderzała w drzwi swojego mieszkania od środka, nie mogąc się z niego wydostać. Wzywanie o pomoc usłyszała sąsiadka, która powiadomiła służby ratunkowe - wyjaśnia podkom. Justyna Basiaga z KMP w Nowym Sączu. - Nikt nie miał kluczy do mieszkania, dlatego na miejsce zdarzenia przyjechała Straż Pożarna, która pomogła kobiecie wydostać się z bloku. 

Przed blokiem czekała już karetka pogotowia oraz policja. Kiedy tylko strażacy dostali się do mieszkania i otworzyli drzwi, kobieta trafiła pod opiekę ratowników medycznych i została przewieziona do szpitala.

fot. (lom)

czytaj też:

Najbogatsi biznesmeni Sądecczyzny. Nie ma wśród nich braci Koral. Wciąż jest Roman Kluska

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.