Biała Niżna. Pożar garażu, szopy i wiaty. Zagrożony był też dom

Dziś strażacy walczyli z pożarem w Białej Niżnej (gmina Grybów). Płonął drewniany garaż, szopa oraz wiata. Ogień zagrażał też znajdującemu się obok domowi. Zgłoszenie wpłynęło około 12:15.

Właściciel jeszcze przed przybyciem służb ewakuował pojazdy. Strażacy zabezpieczyli teren i ugasili ogień.

– Pożar jest już opanowany i trwa rozbiórka drewnianych budynków – informował około 12:45 w rozmowie z nami dyżurny PSP w Nowym Sączu. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Strażacy wynieśli na zewnątrz część wyposażenia garażu, przelewali wodą usunięte elementy oraz konstrukcję budynku. Sprawdzali też pogorzelisko za pomocą kamery termowizyjnej. Ze względu na ustawienie samochodów pożarniczych, ruch na drodze był utrudniony i odbywał się wahadłowo.

– Po dogaszeniu budynków na miejscu pozostał zastęp OSP Biała Niżna w celu dozorowania pogorzeliska. Zastęp po godzinie przelał konstrukcję prądem wody, a następnie skontrolował pogorzelisko przy użyciu kamery termowizyjnej. Nie wykryto nieprawidłowości. Działania strażaków trwały trzy i pół godziny – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Na miejscu było w sumie osiem zastępów straży pożarnej z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz z okolicznych jednostek OSP: Stróże, Grybów-Biała, Biała Niżna, Siołkowa.

fot. Anna Zając / PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.