Drzewo złamało się i spadło wprost na busa, którym podróżowało kilkanaście osób

Około godziny 18 w Bereście (gm. Krynica-Zdrój) grube, suche drzewo złamało się i spadło na przód busa kursowego, przewożącego minimum 15 osób. W większości pasażerami były osoby wracające z pracy.

Renault2

Drzwi wyjściowe zostały zablokowane. Kierowca otworzył tył pojazdu i pomagał wysiadać pasażerom. Na miejsce natychmiast przyjechali strażacy z OSP Berest. Na szczęście, jak donosi nam jedna z Czytelniczek, nikt nie odniósł obrażeń.

- Niestety w tym miejscu nie ma zasięgu. Jedna dziewczyna musiała wracać pieszo do momentu, aż znalazła sygnał i zadzwoniła po bliskich, którzy przyjechali po kilka osób. Panowała panika, ludzie krzyczeli - relacjonuje jedna z pasażerek.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o godzinie 18.09. Na miejsce ruszyły zastępy z OSP Berest i JRG Krynica-Zdrój.

,,Nikt z osób podróżujących nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Ruch pojazdów został zablokowany w obu kierunkach" - relacjonują strażacy, którzy brali udział w akcji.

Drzewo usunęli z jezdni za pomocą pił mechanicznych. Kiedy na miejsce dotarli funkcjonariusze policji, uszkodzony pojazd został przetransportowany na najbliższą zatoczkę. Działania trwały około godzinę.

 

Fot. PSP Nowy Sącz

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.