Mostek między Sączami na finiszu. Mostek między rzekami – na starcie!

Mostek między Sączami na finiszu. Mostek między rzekami – na starcie!

Już widać w terenie przygotowania do budowy kładki, którą ścieżka rowerowa z okolic ruin sądeckiego zamku przeprawi się na drugą stronę Kamienicy (tuż przy jej ujściu do Dunajca) i pobiegnie w kierunku Wielogłów. Pierwsze „pstryk” na przyszłym placu budowy wykonał sądecki radny Grzegorz Fecko.

Mostek łączący dwa Sącze już prezentuje się pięknie. Obiekt stanowić będzie zwornik dwóch tras VeloMałopolska: VeloDunajec która  pozwoli dojechać tu rowerem z Zakopanego i  EuroVelo11 prowadzącej Doliną Popradu, w kierunku Słowacji. Leszek Zegzda członek zarządu województwa Małopolskiego po rozmowie z pracownikami budowy dał nadzieję, że przeprawa ma szansę być gotowa jeszcze we wrześniu.

Teraz czas na mostek łączący dwa nowosądeckie osiedla : Stare Miasto i  Przetakówkę.

„Za rok jedziemy kompletną trasą do sąsiadów ze Starego Sącza” – cieszy się Grzegorz Fecko

Trasa Velo Dunajec powiedzie przez cztery powiaty:  tatrzański, nowotarski nowosądecki i tarnowski. Gdy zostanie ukończona będzie można przejechać  dystans 237 km. z Zakopanego do Wietrzychowic przez Poronin, Biały Dunajec, Szaflary, Nowy Targ, Dębno, Niedzicę, Sromowce Niżne, Szczawnicę, Krościenko n/Dunajcem, Tylmanową, Zabrzeż, Łącko, Stary i Nowy Sącz, Zbyszyce, Gródek n/Dunajcem, Rożnów, Czchów, Zakliczyn, Zgłobice, Ostrów i Biskupice Radłowskie. W Wietrzychowicach droga połączy się z Wiślaną Trasą Rowerową.

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama