Z gór widać lepiej. Ręce precz od naszych śmieci!

Z gór widać lepiej. Ręce precz od naszych śmieci!

Absolutną rację mają przeciwnicy ulokowania zakładu utylizacji odpadów w Nowym Sączu. Przecież w okolicy działa już kilka tysięcy spalarni śmieci i jeszcze jedna nie jest nam do niczego potrzebna! Teraz każdy ma swoją spalarnię, produkuje własne ciepło, potrafimy zutylizować wszystko, bez profesorów i inżynierów. Od dawna wiadomo bowiem, że najlepiej czujemy się na własnych śmieciach.

Poza tym od pokoleń mamy wypracowany model postępowania i sprawdzone procedury. Czego się nie da wrzucić do pieca wyrzucamy do pobliskiego rowu. I niech nam nikt nie mydli oczu, że w centrum Wiednia działają trzy takie spalarnie, jakiej my jednej nie zdzierżymy w Nowym Sączu. Nie po to wyswobodziliśmy się spod władzy Wiednia, żeby oni nas znowu pouczali, co się robi ze śmieciami.

Do ostatniego tchu będziemy walczyć o powietrze, do jakiego od pokoleń tu przywykliśmy. Lubimy nim odetchnąć pełną piersią. Nasi dziadkowie palili śmieci, nasi ojcowie palili śmieci i my spalić potrafimy. Ręce precz od naszych śmieci!

O faktach i mitach dotyczących spalarni w Nowym Sączu przeczytaj w najnowszym DTS:

 

Share on twitter
Share on facebook