Wyższa Szkoła Biznesu kuźnią informatycznych geniuszy. Geniusz z Limanowej wśród zwycięzców!

Wyższa Szkoła Biznesu kuźnią informatycznych geniuszy. Geniusz z Limanowej wśród zwycięzców!

Przez kilka dni sądecka WSB gościła najzdolniejszych młodych informatyków z całego kraju. Multimedialne widowisko „Potęga Informatyki” przyciągnęło tłumy, które mogły podziwiać pokazy, i wynalazki młodych twórców – uczestników konkursu „Geniusz IT” organizowanego z inicjatywy studentów i wykładowców uczelni. Koszulka LED reagująca na dźwięk, smartwatch sterujący oświetleniem… nowe technologie były bliżej niż kiedykolwiek. 

Potęga informatyki to coroczne widowisko multimedialne, którego ideą jest popularyzowanie nowych technologii, wyrównywanie społecznych szans w edukacji, przełamanie stereotypów o informatykach.

W ubiegłym roku po raz pierwszy widowisko połączono z organizacją konkursu „Geniusz IT”, do którego zgłaszać się mogli się najbardziej utalentowani młodzi ludzie w dziedzinie informatyki i nowych technologii. Duże zainteresowanie wydarzeniem w ubiegłym roku sprawiło, że zorganizowano je ponownie. Tym razem również nie brakło chętnych.

Roboty, lasery, animacje, muzyka i filmy prezentowane podczas finału konkursu przyciągnęły aż 2 000 uczestników. Tłumy które przez trzy dni szturmowały mury uczelni codziennie wypełniały salę konferencyjną, aby poczuć potęgę informatyki i choć na chwilę stać się inteligentnym elementem wirtualnego świata.

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu „Geniusz IT”został siedemnastoletni Bartłomiej Chaliński z Krakowa, który swoją ledową koszulką reagującą na dźwięki oraz smartwatchem sterującym oświetleniem scenicznym zachwycił wykładowców informatyki oraz przedstawicieli firm z branży wśród których znaleźli się również reprezentanci polskiej centrali Microsoft.

Jak przyznał laureat głównej nagrody, w jego przypadku potrzeba stała się matką wynalazku. Jako DJ potrzebował czegoś, co ułatwi mu pracę, a koszulka LED po prostu miała zrobić wrażenie na znajomych.

Za wygraną w konkursie otrzymał 10 000 złotych, voucher na bezpłatne studia w WSB NLU na kierunku Informatyka oraz zaproszenie na wizytę studyjną w Microsoft Polska.

W konkursie nagrodzono również Dawida Matrasa z Limanowej oraz Iwo Plazę z Knurowa, którym wręczono laptopy o wartości 3 00o złotych oraz vouchery na studia w WSB.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

100 mln zł na inwestycje drogowe w Małopolsce

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama