Koszykówka. Wysokie zwycięstwo sądeczanek z UKS ŻAK

Nie było niespodzianki w meczu koszykówki kadetek B. Od pierwszych chwil na parkiecie w Nowym Sączu dominowały sądeczanki, które wysoko pokonały rywalki ze Starachowic.

Liga kadetek B U-14
UKS Żak Nowy Sącz – UMKS Gracz Starachowice 94:37 (30:8, 25:15, 14:7, 25:7)
Sędziowali: Sabina Kosakowska i Dominik Czyżyk.

UKS Żak: Nadia Klimek 30 (1×3), Wiktoria Mróz 15 (2×3), Aleksandra Bania 8, Anna Olchawa 8 , Anna Chowaniec 8, Wiktoria Zegzda 6, Karolina Olchawa 5, Dominika Oleksy 4, Marta Dziubanowska 4, Zofia Szczygieł 2, Oliwia Twardowska 2, Aleksandra Górka 2.

Gracz
: Iga Mazurkiewicz 20, Oliwia Grudzień 7, Julia Gierczak 4, Wiktoria Pałka 3, Zuzanna Bańcerowska 2.

Faworytem spotkania były sądeczanki, które w pierwszej rundzie w Starachowicach zdobyły aż 111 punktów. Już pierwsza kwarta pokazała, że drużyna gości nie będzie miała nic do powiedzenia. Szybkie ataki UKS Żak demolowały obronę rywalek. Druga część meczu była bardziej wyrównana, ale cały czas pod kontrolą sądeczanek. Po dobrym rozegraniu akcje kończyła Klimek i Mróz. Do przerwy zespół z Nowego Sącza prowadził 55:21. Po zmianie stron na parkiecie pojawiały się zmienniczki, mimo to gospodynie przeważały, a w konsekwencji wysoko pokonując rywalki. Dzięki kompletowi punktów sądeczanki zajmują trzecie miejsce w tabeli. Dd końca rywalizacji zespół UKS Żak ma jeden mecz do rozegrania.