Wypływali 6 kg solnych pucharów

Na pływalni w Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnym w Wieliczce odbyły się cieszące się dużą popularnością zawody z cyklu PUCHAR SOLNEGO MIASTA.

O trofea rywalizowało ponad 400 zawodników i zawodniczek z 30 klubów z Małopolski, Świętokrzyskiego, Śląska, Podkarpacia i Opola.
W pierwszym bloku zawodów, na słupkach startowych stanęło 12 sądeckich zawodników. W kategorii 8-latków najlepiej zaprezentowali się: Małgorzata Kurzeja i Jan Rylewicz. Swoje starty dwukrotnie kończyli z najlepszymi czasami na dystansie 25 m w stylu dowolnym i grzbietowym. Podopieczni trenerki Joanny Paszka przywieźli do Nowego Sącza łącznie 3 kilogramy soli w formie pięknych PUCHARÓW. Do 4 złotych medali, swoje dorzucili również: Krzak Zofia – srebro na dystansie 25 m stylem grzbietowym i Nowak Piotr – brąz w tej samej konkurencji. Również ich straszy kolega 9-letni Oliwier Świdrak, stanął dwukrotnie na podium zdobywając srebrny krążek na 25 m stylem motylkowym i brąz w klasyku. Ostatecznie w indywidualnej klasyfikacji generalnej I Rundy Pucharu Solnego Miasta „młodsi błękitni” zajęli:
Julia Jędrzejczyk – 15 miejsce
W drugim bloku startowali zawodnicy w kategorii 10-13 lat. Swoje solne Puchary wypływały również 10 – letnia Milena Leśnik trenerki Joanny Paszka i 11-letnia Katarzyna Kuźma zawodniczka trenera Jacka Michałowskiego. To one jednocześnie zwiększyły pulę medali sądeckiego klubu. I tak: Milena zdobyła 2 złota na dystansie 50 m stylem motylkowym i klasycznym oraz srebro na tym samym dystansie w stylu dowolnym. Katarzyna 2 złota dołożyła na 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem grzbietowym, a na dystansie 50 m stylem motylkowym sięgnęła po brąz. Anna Brońska wywalczyła na 50 m klasykiem srebrny krążek, podobnie jak Weronika Ruchała, ale na dystansie 100 metrów. Natomiast Kacper Świdrak 12 lat, na dystansie 100 m stylem grzbietowym, najszybciej dotknął ściany w swojej kategorii wiekowej, sięgając po złoto, zaś w stylu dowolnym dorzucił brąz.
W tym bloku startowym, również rozegrano kwalifikacje sztafet na dystansie 4×50 m stylem dowolnym. Maksymalna suma wieku wynosiła 48 lat, według roku urodzenia uczestników jednej płci. Milena Leśnik, Karolina Kurzeja, Weronika Ruchała i Katarzyna Kuźma w tej rywalizacji dostały się do finału z drugim czasem.
Wyniki sądeczan w indywidualnej klasyfikacji generalnej I Rundy Pucharu Solnego Miasta: