Wypadek w Zawadce. Interweniowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Wypadek w Zawadce. Interweniowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Zjeżdżał stromą drogą z lasu w stronę drogi głównej. Ciągnął wóz załadowany drewnem. W pewnym momencie ciągnik rolniczy przewrócił się i przygniótł kierowcę. Do wypadku doszło wczoraj (23 maja) około godziny 9:00 w miejscowości Zawadka w gminie Łososina Dolna.

Kiedy strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Tęgoborze oraz OSP Łososina Dolna dotarli na miejsce, załoga karetki pogotowia ratunkowego udzielała już pomocy poszkodowanemu. Mężczyzny nie można było jednak wyciągnąć spod ciągnika. Do działań zadysponowano także zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz usunięciu dopiętych do listwy przy ciągniku metalowych elementów, które leżały na poszkodowanym. Dokonano stabilizacji zestawu za pomocą klinów – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Aby wypiąć dociążajacy ciągnik wóz, trzeba było pociąć i usunąć przewożone ma nim drewniane kłody. Następnie strażacy użyli stempli, poduszek pneumatycznych i rozpieracza hydraulicznego, aby unieść ciągnik. Udało się dzięki temu zmniejszyć nacisk pojazdu na mężczyznę, jednak poszkodowanego wciąż nie dało się wyciągnąć.

Dopiero kiedy na miejsce dotarł inny ciągnik, użyto zamontowanych na nim wideł i pasów, aby podnieść przewrócony pojazd. Poszkodowany trafił na deskę ortopedyczną i został przetransportowany na pobliską łąkę, gdzie strażacy przygotowali miejsce ładowania śmigłowca LPR.

Mężczyzna trafił do szpitala.

Przypomnijmy, że tego dnia Lotnicze Pogotowie Ratunkowe interweniowało w gminie Łososina Dolna Dwukrotnie. Śmigłowiec przyleciał też po roczne dziecko do Tabaszowej, o czym pisaliśmy TUTAJ.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.