Groźny wypadek w Powroźniku. Trzy osoby w szpitalu. Ruch na drodze wojewódzkiej – wahadłowo

Groźny wypadek w Powroźniku. Trzy osoby w szpitalu. Ruch na drodze wojewódzkiej – wahadłowo

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło dziś (31 sierpnia) na drodze wojewódzkiej w Powroźniku. Na miejsce zdarzenia wzywano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak lot został odwołany ze względu na trudne warunki atmosferyczne.

W rozmowie z dts24 komendant PSP w Nowym Sączu Paweł Motyka informuje, że do wypadku doszło dziś, około godziny 9:00. Na drodze wojewódzkiej 971 w Powroźniku zderzyły się dwa samochody.

Dwie osoby poszkodowane przebywało w jednym samochodzie w którym zakleszczone były drzwi. Kierujący z drugiego pojazdu znajdował się na zewnątrz i również był poszkodowany. Obydwa pojazdy znajdowały się poza jezdnią. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu  miejsca zdarzenia oraz wspólnie z ratownikami medycznymi Pogotowia Ratunkowego ewakuowano osoby z pojazdu i udzielono im pomocy – relacjonuje st. bryg. Paweł Motyka i tłumaczy, że ze względu na zbyt niski pułap chmur  w okolicach Krynicy-Zdroju wszystkie osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala karetkami pogotowia.

Obecnie ruch na drodze odbywa się wahadłowo co może prowadzić do utrudnień. W tej chwili OSP Muszyna na miejscu zdarzenia zabezpiecza czynności dochodzeniowe policji.

 

zdjęcia: Krynica TV  – dziękujemy!/A.K./JRG w Krynicy Zdroju 

Czytaj też:

Kraków/Krynica-Zdrój. Śmierć na torach. Mężczyzna potrącony przez pociąg, ruch wstrzymany

Reklama