Już w piątek 6 lipca o godz. 18 w Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu odbędzie się koncert inauguracyjny Orkiestry Sinfonia Carpathia.

Renault2

W trakcie tego wyjątkowego wydarzenia zabrzmią najsłynniejsze tanga oraz przeboje muzyki filmowej, pod batutą Macieja Kotarby. Koncert połączony będzie z charytatywną zbiórką pieniędzy dla chorej na białaczkę szpikową Leny Marcisz, córeczki koleżanki członków orkiestry. Wstęp na koncert jest wolny.

Sinfonia Carpathia to orkiestra, w której skład wchodzą absolwenci polskich i zagranicznych uczelni muzycznych, pochodzący z Sądecczyzny. Jej założycielem jest Bartosz Życzyński.

Czytaj również: Wyjątkowy koncert w wyjątkowym miejscu? Folkomania w Kasztelu

Orkiestra działa z ramienia Stowarzyszenia Artystycznego „Carpathian”, którego celem jest propagowanie muzyki i młodego pokolenia twórców oraz wykonawców na terenie regionu oraz poza jego granicami. Misją artystów jest tworzenie ambitnej i profesjonalnej formacji, opartej na przyjaźni i pasji do muzyki. Podstawowy skład instrumentalny Sinfonii Carpathii to kwintet smyczkowy, rozszerzany przy okazji większych wydarzeń o pozostałe sekcje instrumentów. Orkiestra jest otwarta na wykonywanie zróżnicowanego repertuaru, od dzieł kompozytorów muzyki klasycznej, po wielkie dzieła muzyki filmowej i rozrywkowej. Efektem pracy artystów będą koncerty, które dadzą im możliwość prezentacji swoich umiejętności, a publiczności odbioru wrażeń muzycznych na najwyższym poziomie.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: Sinfonia Carpathia

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.