Wychowywać - znaczy kochać i wymagać. Zapisy na warsztaty dla rodziców

Szukasz sposobu na nawiązanie cieplejszych i bliższych relacji ze swoim dzieckiem? Nie wiesz, jak dotrzeć do swojego zbuntowanego nastolatka? Kiedy i jak reagować na kłócące się rodzeństwo? - warsztaty Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, proponowane przez Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej „Ostoja” i Fundację „Ostoja” w Nowym Sączu, pomogą ci odpowiedzieć na te i wiele innych pytań związanych z rodzicielstwem.

Warsztaty kierowane są zarówno do rodziców, jak i nauczycieli oraz wszystkich, którzy na co dzień pracują z dziećmi. Ich głównym celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą.

- Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku. Główne motto Szkoły dla Rodziców i Wychowawców brzmi: Wychowywać to kochać i wymagać – mówi pedagog Halina Czerwińska, prezes Ostoi.
Program w dużej części bazuje na cyklu książek A. Faber i E. Mazlish pt. „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”, „Rodzeństwo bez rywalizacji. Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, żeby samemu żyć z godnością”, „Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci. Twoja droga do szczęśliwej rodziny”, „Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i w szkole”, „Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały. Jak słuchać, żeby z nami rozmawiały” (Wydawnictwo Media Rodzina).
-
Szkoła dla Rodziców i Wychowawców uczy nie tyle „metod”, ile budowania relacji w duchu podmiotowości i dialogu – podkreśla Czerwińska.

Część I - kurs podstawowy

"Jak mówić, aby dzieci słuchały? Jak słuchać, aby dzieci do nas mówiły?

Termin: 8 X- 10 XII 2019r.

Część II (dla absolwentów części I)

"Rodzeństwo bez rywalizacji"

Termin: 9 X - 11. XII. 2019r.

Część III (dla absolwentów części I)

"Jak rozmawiać z nastolatkami?”

Termin: 10 X - 12. XII. 2019r.

Wszystkie warsztaty odbywać się będą w godzinach: 17.00 - 20.00

Miejsce zajęć:Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Ostoja” ul. Pijarska 17A/1, Nowy Sącz

Zapisy i szczegółowe informacje pod nr telefonu: 733 737 578 oraz na stronie internetowej: www.ostoja.szkola.pl

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna "Ostoja"

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.