Wspominają śp. Mariana Cyconia: ze świecą szukać osobistości tego formatu

Wspominają śp. Mariana Cyconia: ze świecą szukać osobistości tego formatu

Samorządowcy, parlamentarzyści i przyjaciele wspominają zmarłego Mariana Cyconia. Wieloletni burmistrz Starego Sącza, prezydent Nowego Sącza, naczelnik Piwnicznej-Zdroju, radny powiatowy, a także poseł dwóch kadencji zmarł dzisiaj w wieku 80 lat.

,,Mrówczo pracowity, ambitny, wymagający od innych, ale przede wszystkim od siebie, dalekowzroczny i skuteczny – samorządowiec z krwi i kości” – opisują zmarłego przedstawiciele Starego Sącza.

Burmistrz grodu św. Kingi Jacek Lelek pisze o śp. Marianie Cyconiu: „wspaniały człowiek” i jak zaznacza, nie jest w stanie przecenić znaczenia jego pracy na rzecz rozwoju gminy.

,,Ale i osobiście czuję wielką wdzięczność za ogromny wpływ, jaki wywarł na moje zawodowe życie – stając się wzorcem samorządowca: zawsze bliski ludzkich spraw i problemów, a jednocześnie mierzący niezwykle wysoko i daleko. W realizacji planów konsekwentny i skuteczny. Samorząd był jego pasją. Zwłaszcza inwestycje, które zmieniały jego ukochaną małą ojczyznę w bardziej przyjazną dla mieszkańców. Z efektów jego działań jeszcze przez dziesięciolecia będą korzystać kolejne pokolenia starosądeczan. Niech dobry Bóg będzie Ci nagrodą Panie Pośle! Spoczywaj w Pokoju!” – napisał na swojej oficjalnej stronie burmistrz Jacek Lelek.

Także poseł Arkadiusz Mularczyk z Prawa i Sprawiedliwości wyznał, iż z przykrością przyjął wiadomość o śmierci byłego parlamentarzysty. Jak zaznaczył, Marian Cycoń zapisał się w pamięci wielu ludzi jako niestrudzony społecznik.

,,Zasłynął m.in. przeprowadzeniem kompleksowej renowacji zabytkowej części centrum Starego Sącza. Człowiek ciepły i niezwykle pracowity. Pozostanie na zawsze w naszych serdecznych wspomnieniach” – podzielił się poseł Mularczyk.

Jakub Bocheński – przedstawiciel Lewicy w okręgu nowosądeckim zwraca uwagę, iż były poseł był człowiekiem ogromnej klasy i kultury osobistej. W pamięci zapadła mu szczególnie jedna sytuacja, która wydarzyła się kilka lat temu.

,,W Hotelu Beskid w Nowym Sączu odbywało się spotkanie sympatyków Ruchu Palikota m.in. z posłanką Anną Grodzką, a w sąsiedniej sali – spotkanie różnych osobistości z sądeckiej sceny politycznej. Kilku posłów PiS omyłkowo weszło do naszej sali i niczym diabeł na widok wody święconej uciekali w popłochu. Sale pomylił również Pan Cycoń, ale widząc Posłankę Grodzką i nas przyszedł, przywitał się z każdym, zamienił kilka słów, a Panią Poseł ucałował nawet w rękę. Dzisiaj niestety ze świecą szukać osobistości tego formatu” – gorzko podsumował Bocheński.

Również poseł Platformy Obywatelskiej Marek Sowa wspomina zmarłego.

,,Bardzo dobrze nam się współpracowało, zarówno kiedy był burmistrzem, jak i posłem na Sejm. Mariana wszędzie było pełno. Miał tyle planów i wiarę, że wszystko można zrealizować. Pozostawił po sobie wiele znaków pamięci. Zapamiętam go jako wybitnego samorządowca i dobrego człowieka” – napisał poseł.

Jak przypomniał, w 2014 roku w Święto Samorządu Terytorialnego w Starym Sączu miał zaszczyt uhonorować Mariana Cyconia, wręczając mu w imieniu małopolskiego samorządu – Krzyż Małopolski.

Poseł Patryk Wicher opisuje zmarłego jako bardzo dobrego człowieka.

,,Wielka strata! Pamiętam, gdy jako młody student bywałem u śp. Mariana Cyconia. Pisałem wówczas pracę magisterską na temat gminy i osoby burmistrza. Dziękuję za pomoc i wiele cennych rad. Drogi Burmistrzu spoczywaj w pokoju” – pożegnał samorządowca poseł ,,Prawa i Sprawiedliwości”.

Józef Zygmunt, były szef sądeckiego pogotowia, a zarazem Członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu na swojej oficjalnej stronie podziękował zmarłemu za wszystko, co zrobił dla Ziemi Sądeckiej.

,,Miałem zaszczyt osobiście Go znać i współpracować z nim. Był wiceprezydentem miasta, burmistrzem, przewodniczącym Zgromadzenia SSUP (byłem Jego zastępcą), posłem, a ponadto – bardzo popularnym społecznikiem oraz sympatycznym i lubianym człowiekiem. Proszę dobrego Boga o radość wieczną dla Mariana, łączę się w bólu i modlitwie z tymi, którzy płaczą po Jego odejściu. Drogi Marianie do zobaczenia” – zakończył Józef Zygmunt.

Artykuł przybliżający postać zmarłego Mariana Cyconia —>TUTAJ.

Poniżej fotograficzne wspomnienia na zdjęciach Jerzego Cebuli. 

 

Fot. Jerzy Cebula

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.