Wspólnicy Sądeckich Wodociągów ostro o oświadczeniu prezydenta

Wspólnicy Spółki Sądeckie Wodociągi ostro reagują na oświadczenie prezydenta Nowego Sącza, które w ubiegłą środę opublikował na oficjalnej stronie urzędu miasta. Traktowało ono o rzekomych, planowanych przez Zarząd sądeckich wodociągów podwyżkach cen wody i ścieków. Burmistrz Starego Sącza, Jacek Lelek, wójt Gminy Kamionka Wielka, Andrzej Stanek, a także wójt Gminy Nawojowa, Stanisław Kiełbasa i wójt Gminy Korzenna, Leszek Skowron - jak tłumaczą - przeciwstawiają się wprowadzaniu sądeczan w błąd. 

WSB2020

,,W związku z wydanym przez Prezydenta Nowego Sącza oświadczeniem o rzekomej podwyżce ceny wody i odbioru ścieków przez Sądeckie Wodociągi – jako współwłaściciele Sądeckich Wodociągów – sprzeciwiamy się rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji jakoby spółka planowała podwyżki cen wody i ścieków. Pragniemy uspokoić mieszkańców gmin: Korzenna, Kamionka Wielka, Nawojowa i Stary Sącz, że jest to informacja całkowicie nieprawdziwa. Sądeckie Wodociągi dostarczać będą wszystkim swoim klientom, a zatem także mieszkańcom naszych gmin wodę i odbierać ścieki według dotychczasowej taryfy niezmiennie do maja 2021 roku. Równocześnie pragniemy przypomnieć, że nasi mieszkańcy w dalszym ciągu nie będą ponosić 100 procent kosztów obowiązującej taryfy, dzięki dopłatom do ceny wody i ścieków z budżetów naszych gmin..."  - czytamy w przesłanym do mediów oświadczeniu.

Jednocześnie zaznaczają, iż jako współwłaściciele Sądeckich Wodociągów z dużym zaniepokojeniem obserwują wypowiedzi, które podważają wiarygodność spółki. Tłumaczą, iż zarząd spółki nie podjął żadnej decyzji skutkującej podniesieniem cen, a jedynie poinformował o skutkach uchylenia przez władze Nowego Sącza dopłat do wody i ścieków dla mieszkańców Nowego Sącza.

,,Zwracamy się z prośbą do Prezydenta Nowego Sącza, by w kolejnych wypowiedziach na ten temat podawał precyzyjne i zgodne z prawdą informacje, które nie będą wywoływały niepotrzebnego niepokoju klientów Sądeckich Wodociągów, wśród których są mieszkańcy naszych gmin. W kontekście tej samej publicznej wypowiedzi Prezydenta Nowego Sącza jesteśmy ponadto zmuszeni stanowczo sprostować doniesienia o rzekomych dużych środkach będących w dyspozycji Sądeckich Wodociągów..." - czytamy dalej w oświadczeniu.

Współwłaściciele Sądeckich Wodociągów wyjaśniają, iż warunki wynoszącego 115 milionów złotych kredytu wymagają od spółki posiadania środków będących gwarancją terminowej spłaty zobowiązań i na ten cel przeznaczany jest wypracowywany zysk.

,,Na podobnej zasadzie każdy indywidualny kredytobiorca musi dysponować dochodami, umożliwiającymi mu spłatę kredytu. Taka odpowiedzialna polityka finansowa gwarantuje klientom bezpieczeństwo dostaw i niezmienność taryfy..." - kończą swoje oświadczenie.

Poniżej oświadczenie prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla, do którego odnoszą się ww. wspólnicy Spółki Sądeckie Wodociągi.

 

 

Fot. arch. Sądeckich Wodociągów
PUMA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.