Wspólnicy Sądeckich Wodociągów ostro o oświadczeniu prezydenta

Wspólnicy Sądeckich Wodociągów ostro o oświadczeniu prezydenta

Wspólnicy Spółki Sądeckie Wodociągi ostro reagują na oświadczenie prezydenta Nowego Sącza, które w ubiegłą środę opublikował na oficjalnej stronie urzędu miasta. Traktowało ono o rzekomych, planowanych przez Zarząd sądeckich wodociągów podwyżkach cen wody i ścieków. Burmistrz Starego Sącza, Jacek Lelek, wójt Gminy Kamionka Wielka, Andrzej Stanek, a także wójt Gminy Nawojowa, Stanisław Kiełbasa i wójt Gminy Korzenna, Leszek Skowron – jak tłumaczą – przeciwstawiają się wprowadzaniu sądeczan w błąd. 

,,W związku z wydanym przez Prezydenta Nowego Sącza oświadczeniem o rzekomej podwyżce ceny wody i odbioru ścieków przez Sądeckie Wodociągi – jako współwłaściciele Sądeckich Wodociągów – sprzeciwiamy się rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji jakoby spółka planowała podwyżki cen wody i ścieków. Pragniemy uspokoić mieszkańców gmin: Korzenna, Kamionka Wielka, Nawojowa i Stary Sącz, że jest to informacja całkowicie nieprawdziwa. Sądeckie Wodociągi dostarczać będą wszystkim swoim klientom, a zatem także mieszkańcom naszych gmin wodę i odbierać ścieki według dotychczasowej taryfy niezmiennie do maja 2021 roku. Równocześnie pragniemy przypomnieć, że nasi mieszkańcy w dalszym ciągu nie będą ponosić 100 procent kosztów obowiązującej taryfy, dzięki dopłatom do ceny wody i ścieków z budżetów naszych gmin…”  – czytamy w przesłanym do mediów oświadczeniu.

Jednocześnie zaznaczają, iż jako współwłaściciele Sądeckich Wodociągów z dużym zaniepokojeniem obserwują wypowiedzi, które podważają wiarygodność spółki. Tłumaczą, iż zarząd spółki nie podjął żadnej decyzji skutkującej podniesieniem cen, a jedynie poinformował o skutkach uchylenia przez władze Nowego Sącza dopłat do wody i ścieków dla mieszkańców Nowego Sącza.

,,Zwracamy się z prośbą do Prezydenta Nowego Sącza, by w kolejnych wypowiedziach na ten temat podawał precyzyjne i zgodne z prawdą informacje, które nie będą wywoływały niepotrzebnego niepokoju klientów Sądeckich Wodociągów, wśród których są mieszkańcy naszych gmin. W kontekście tej samej publicznej wypowiedzi Prezydenta Nowego Sącza jesteśmy ponadto zmuszeni stanowczo sprostować doniesienia o rzekomych dużych środkach będących w dyspozycji Sądeckich Wodociągów…” – czytamy dalej w oświadczeniu.

Współwłaściciele Sądeckich Wodociągów wyjaśniają, iż warunki wynoszącego 115 milionów złotych kredytu wymagają od spółki posiadania środków będących gwarancją terminowej spłaty zobowiązań i na ten cel przeznaczany jest wypracowywany zysk.

,,Na podobnej zasadzie każdy indywidualny kredytobiorca musi dysponować dochodami, umożliwiającymi mu spłatę kredytu. Taka odpowiedzialna polityka finansowa gwarantuje klientom bezpieczeństwo dostaw i niezmienność taryfy…” – kończą swoje oświadczenie.

Poniżej oświadczenie prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla, do którego odnoszą się ww. wspólnicy Spółki Sądeckie Wodociągi.

 

 

Fot. arch. Sądeckich Wodociągów
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama