WSB-NLU poleca! Książka o życiu w wydaniu sportowym

WSB-NLU poleca! Książka o życiu w wydaniu sportowym

Książka o sporcie która jest książką dla hobbistów, pasjonatów nie tylko sportu ale przede wszystkim zgłębiania tajników swojego życia. Pasjonująca rozmowa trenera/coacha/psychologa z sportowcem  a to wszystko okraszone dużą ilością anegdot oraz sytuacji z życia wziętych.

Można ją kupić TUTAJ.

Najlepszą rekomendacją tej pozycji są słowa recenzentów:

Fascynuje mnie stykanie się i przenikanie różnych dziedzin działania, różnych branż. Często patrząc powierzchownie skupiamy się tylko na różnicach i odrębnościach. Największa wartość książki którą trzymasz w rękach polega na pokazaniu co każdy z nas, bez względu na to czym się zajmuje, może czerpać z pozornie innej rzeczywistości.   Dodatkowym walorem  jest zaproszenie do świata bycia „na macie”. Do świata uważności – bycia Tu i Teraz; stawiania sobie celów / wyzwań; stawania w prawdzie – świadomości swoich silnych i słabych stron; planowania i dyscypliny oraz radzenia sobie z „wygraną” lub „przegraną”.

Najbardziej z lektury zabieram dla siebie:  sukces można sobie zaplanować, zorganizować i zrealizować. Wystarczy tylko wiedzieć co się chce, z jakiego miejsca się startuje i  krok po kroku TO realizować. Oczywiście najważniejsze jest pytanie – Jak to zrobić? Właśnie o tym jest ta książka.

Polecam lekturę – przygodę intelektualną, która u mnie wtopiła się w przygodę życia.

Mariusz Grudzień trener, coach, twórca Instytutu Skutecznego Działania

Krótko mówiąc, książka jest interesująca i wymaga skupienia, a to zaleta tekstu.  Pierwsza refleksja dotyczy pracy psychologa sportu, który  w tym dialogu  wychodzi z tradycyjnie postrzeganego gabinetu, staje się  członkiem zespołu, kolegą, przyjacielem. Rozmowy o sukcesach, porażkach, tych  widzianych przez innych,  ale i tych wewnętrznych nie są  nigdy łatwe i  potrzebne jest  zrozumienia, ogromne obszary empatii, zaufania. To nie przychodzi  samo. Drugą istotną refleksja, którą czytelnik zapewne wyniesie z lektury, to odmienny  świat sportu, jak nasze o nim wyobrażenia. Widzimy sportowców przez pryzmat  sukcesu nie wgłębiając się w zawiłości i trudy przygotowania, treningów, ogromnego wysiłku czy zmagania się  zawodników z własną słabością, nie wspominając o  normalnych trudach ludzkiej egzystencji. Z tego  obrazu wynika jednak dla każdego jakaś nauka, a w tym dialogu  mistrza i psychologa,   tych nauk całkiem sporo. Dla jednych odbiorców będzie to potwierdzenie, że mamy wpływ na  kształtowanie własnej drogi życiowej, przy pełnej determinacji i konsekwencji. Dla innych może to dopiero ważne drogowskazy.

Publikacja może okazać się  niezwykle interesująca dla szerokiego grona odbiorców, bo mówi  w pewnym sensie o każdym z nas, dążącym do mistrzostwa w  wybranym obszarze. 

 Dr Maria Sidor, Dyrektor biblioteki WSB-NLU w Nowym Sączu

Ile wspólnego mają kariera sportowa i kariera zawodowa?

Każda z nich obarczona jest negatywnymi zjawiskami, takimi jak wypalenie, brak wyników, problem w relacjach międzyludzkich, złe nawyki zarządzających. Dodatkowo w każdej z nich trwa nieustanna rywalizacja i presja na sukces. Luźno prowadzony dialog zawodowego sportowca z psychologiem pracy pozwala odkrywać czytelnikowi jak wiele wspólnego mają obie te sfery ludzkiego funkcjonowania. Każdy, kto osadzony jest choćby w jednej z nich dowiaduje się z rozmowy, jak wiele może zaczerpnąć z drugiej sfery, by podnosić swój poziom rozwoju, by awansować o kolejne szczeble kariery, by osiągać kolejne cele. Może odkryć jak dążyć do bycia najlepszym pomimo wszelkich trudności, jakie może napotkać w drodze po sukces. 

Piotr Werbowy Redaktor naczelny „Na zapaśniczej macie”

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.