Wraca nauczanie zdalne w klasach 1-3. Znów zamknięte hotele, galerie handlowe, kina, baseny

Obostrzenia, które dotyczyły do tej pory czterech województw z najwyższą liczbą zakażeń, rozszerzono na całą Polskę. O tej decyzji poinformował podczas dzisiejszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. Zaostrzenie zasad obowiązywać będzie od 20 marca do 9 kwietnia.

Klasy 1-3 szkoły podstawowej dołączają do nauczania zdalnego. Jednak najprawdopodobniej po świętach powróci w nich nauczanie hybrydowe.

Zamknięte zostają hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych ), kina, baseny, obiekty sportowe, stoki narciarskie i instytucje kultury, jak teatry, galerie czy muzea. Znów ograniczone zostaje funkcjonowanie galerii handlowych. Minister apelował także do wszystkich pracodawców, by w miarę możliwości wprowadzili w swoich firmach pracę zdalną.

W szpitalach zwiększa się ilość miejsc dla pacjentów z Covid-19. – Wydaliśmy polecenie wojewodom o przyśpieszone przekształcanie łóżek na infrastrukturę covidową – mówił minister Niedzielski.

Jak tłumaczył, powodem obecnego przyspieszenia pandemii jest brytyjska mutacja wirusa. Obecnie jest ona odpowiedzialna za 52% zakażeń w Polsce. Jeśli sytuacja drastycznie się pogorszy, może zapaść nawet decyzja o całkowitym lockdownie.

O wstrzymaniu planowanych przyjęć w nowosądeckim szpitalu i przekształcaniu części oddziałów na covidowe pisaliśmy dzisiaj TUTAJ.

 

fot. screen transmisji konferencji, grafiki: Kancelaria Premiera – Twitter

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.